Paszteciki drożdżowe z mięsem z rosołu
Paszteciki drożdżowe z mięsem z rosołu to tradycyjne danie, które sprawdza się jako przystawka, drugie śniadanie czy zakąska na imprezę. To świetny sposób na wykorzystanie mięsa z rosołu. Wypełnienie pasztecików mięsem z drobiu doda im smaku i sycącej zawartości. Ich puszyste, drożdżowe ciasto to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. Jeżeli szukasz klasycznego przepisu na paszteciki drożdżowe z mięsem, to ten jest idealny. Utrzymany w tradycyjnej formule, sprawi, że Twoje paszteciki będą smakować tak, jak te od babci. Paszteciki z mięsem w sam raz na każdą okazję. Sprawdź go już teraz!
admin
Składniki:
- Składniki na ciasto:
- 0,5kg mąki
- 2 jajka
- 4 dag drożdży
- ¾ szklanki mleka
- ½ kostki margaryny
- ½ łyżeczki cukru
- Sól, pieprz
- Starta gałka muszkatołowa
- Farsz:
- 50-60 dag gotowanego mięsa (np. z rosołu)
- Gotowane warzywa z rosołu (nie muszą być koniecznie, 1 marchewka, 1 pietruszka, kawałek selera)
- 1 cebula
- Sól, pieprz
- olej
- Ponadto:
- Śmietana lub jajko (do posmarowania pasztecików)
- Kminek
Paszteciki drożdżowe z mięsem z rosołu – jak zrobić?
- 1. Farsz: Na oleju zeszklić pokrojoną w kostkę cebulę. Mięso i warzywa z rosołu zmielić w maszynce sitkiem ze średnimi lub małymi otworami. Dodać cebulę, przyprawić, dobrze wymieszać.
- 2. Ciasto: Z drożdży, z połowy mleka i cukru zrobić zaczyn. Pozostawić go do wyrośnięcia. Następnie zaczyn wlać do mąki, dodać jajka, resztę mleka, gałkę muszkatołową, a na końcu roztopioną, wystudzoną margarynę. Wyrobić ciasto na jednolitą masę i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia (około 1 godzina).
- 3. Paszteciki: Wyrośnięte ciasto rozwałkować. Wzdłuż dłuższego boku, na 1-2 cm od brzegu ciasta układać farsz, po czym ciasto zawinąć i podzielić na około 3 cm kawałki. Paszteciki układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Gdy podrosną – po około 30 minutach, posmarować je śmietaną lub rozmąconym jajkiem. Posypać kminkiem. Piec około 30-35 minut w 180 stopniach na złoty kolor.
Paszteciki drożdżowe z mięsem z rosołu – dodatkowe informacje
Zamiast kminku do posypania pasztecików można użyć maku, ziaren słonecznika lub sezamu. Można je jeść na ciepło (prosto z piekarnika), na zimno albo odgrzać w piekarniku na drugi dzień.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Pastylki miętowe
Następny przepis: Paszteciki krucho-drożdżowe