Chatka dla niejadka - śniadaniowy domek dla dziecka

Chatka dla niejadka – śniadaniowy domek dla dziecka

Przedstawiamy kreatywną propozycję śniadania, które zachwyci każdego niejadka – „Chatkę dla niejadka”. Jest to nie tylko pyszne i zdrowe danie, ale również urocza zabawa, która skłoni Twoje dziecko do zjedzenia pełnowartościowego posiłku. W składnikach do tego przepisu znajdują się produkty zapewniające niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Stworzenie śniadaniowego domku będzie wspaniałą okazją do wspólnej zabawy w kuchni. Te chatki dla dzieci są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także zdrowe i smaczne. Zachęcam do wypróbowania tego pomysłu!

Składniki:

 • Bagietka 30 cm – 2 sztuki
 • kiełbasa salami – 15 plastrów
 • papryka zielona – 1/2 sztuki
 • ser śmietankowy Almette lub inny – 1 opakowanie
 • papryka czerwona 1 plasterek – do dekoracji
 1. Z bagietek odcinamy końcówki. Następnie przecinamy je wzdłuż na pół, ale nie do końca.
 2. Pierwszą bagietkę przecinamy dodatkowo na pół, aby powstały nam dwie równe części. Wypełniamy je końcami bagietek i układamy obok siebie – tworzymy przód chatki.
 3. Drugą bagietkę przeznaczamy na dach chatki – skracamy ją trochę, tak by dach był większy od szerokości przodu domku. Boki bagietki przeznaczonej na dach rozszerzamy i wypełniamy odciętymi końcówkami bagietki.
 4. Na przód domku nakładamy od góry dach. Dodatkowo z resztek bagietki wycinamy komin na daszek. Mamy zarys chatki.
 5. Rozkładamy domek i wykańczamy go. Na przodzie domku wycinamy nożem okna.
 6. Z zielonej papryki wycinamy krzyże – tak, by zmieściły się do wyciętych okienek. Natomiast z jednego plastra salami wycinamy prostokąt – drzwi do chatki.
 7. Z reszty plastrów salami wycinamy dachówki do domku.
 8. Wszystkie części domku smarujemy wewnątrz serkiem śmietankowym – zostawiamy trochę serka do posmarowania plastrów salami. Składamy domek jeszcze raz.
 9. Plasterki salami – dachówki – smarujemy serkiem i przyklejamy bezpośrednio z dwóch stron na dach chatki. Salami jest tłuste i świetnie przykleja się do niego serek, a następnie serek do bagietki. Dachówki nie „zlatują” – trzymają się mocno.
 10. Na końcu przyklejamy na serek komin, a na niego posmarowany lekko (też serkiem) kawałek zielonej papryki. Domek układamy na talerzu i tworzymy wokół niego dekorację z zielonej papryki – ala trawę. Z plastra czerwonej papryki wycinamy kwiatka.

Chatka dla niejadka – dodatkowe informacje

Chatki dla dzieci. Domek wewnątrz możemy posmarować dowolnym serkiem – nawet z dodatkami. Możemy użyć innej kiełbasy lub szynki – takiej, jaką lubią dzieci. Bagietki możemy wcześniej lekko podgrzać lub podpiec – wg gustu.

Tagi


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Chatka - ciasto bez pieczenia
Następny przepis: CHATKA Z PIERNIKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode