Żeberka duszone w kapuście

Żeberka duszone w kapuście

Tradycyjne, domowe danie kuchni polskiej – żeberka duszone w kapuście. Pomysł na rodzinny obiad, który zaspokoi apetyty nawet najbardziej wymagających smakoszy. Właśnie takie są żeberka w kapuście białej. To danie, które łączy w sobie wyrazisty smak mięsa z delikatną słodyczą kapusty. Duszone żeberka są niezwykle soczyste i aromatyczne, a kapusta dzięki długiemu gotowaniu z mięsem staje się prawdziwą kompozycją smaków. Idealna propozycja na zimowe dni, kiedy potrzebujemy czegoś rozgrzewającego i sycącego. Bez wątpienia to potrawa, na której widok zawsze rośnie apetyt.

Składniki:

  • 1 kilogram żeberek wieprzowych,

    1 główka kapusty białej,

    sól,

    pieprz,

    cukier,

    smalec do smażenia,

    majeranek,

    3 szklanki wody,

    2-3 łyżki mąki

Żeberka duszone w kapuście – jak zrobić?

  1. zeberka 1.
    Żeberka kroimy na paski. Oprószamy je solą i pieprzem. Rozgrzewamy smalec i obsmażamy żeberka na złoto z obu stron.
  2. zeberka 2.
    Żeberka wykładamy do miski, w której znajduje się majeranek i dokładnie je obtaczamy. Z kapusty zdejmujemy wierzchnie liście i drobno ją szatkujemy.
  3. zeberka 3.
    W dużym garnku zagotowujemy wodę, wrzucamy kapustę i żeberka tak, aby żeberka były zakryte kapustą. Wlewamy też kilka łyżek tłuszczu powstałego ze smażenia żeberek. Dusimy całość bez przykrycia około 2 godzin co jakiś czas mieszając (do miękkości mięsa, żeberka powinny łatwo odchodzić od kości)
  4. Żeberka duszone w kapuście 4.
    W międzyczasie doprawiamy do smaku solą, pieprzem i cukrem. Podajemy gorące np.z ziemniakami lub pieczywem. Życzę smacznego 🙂

Żeberka duszone w kapuście – dodatkowe informacje

Uwaga: 1) Gdyby woda za szybko wyparowała to dodajemy jej jeszcze. 2) Danie można zagęścić mąką zrumienioną na suchej patelni i zmieszaną z odrobiną wody. 3) Do kapusty można dodać także 2-3 winne jabłka. Należy je dodać pokrojone na ćwiartki około 15-20 minut przed końcem duszenia.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Żeberka duszone tradycyjne
Następny przepis: Zdrowy tort urodzinowy - bez cukru, glutenu i nabiału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode