Tort Pokemon
Zaszalej z unikalnym tortem, który z pewnością rozbawi i zachwyci małych fanów Pokemonów! Ten wyjątkowy tort Pokemon to propozycja na smakowite i kreatywne zakończenie przyjęcia dla dzieci. Głównym bohaterem jest tu oczywiście Zygzak, jeden z najbardziej ikonicznych Pokemonów. Jednym z kluczowych składników jest opłatek na tort z wizerunkiem Zygzaka, który wprowadza kolorowość i dodaje tematycznego charakteru. Prezentowany deser to idealne połączenie nie tylko smaków, ale i wrażeń estetycznych, które na długo zapadną w pamięć. Doskonałe dla fanów tej popularnej serii, którzy będą zastanawiać się, jak zrobić pokemona na swoim torcie.
admin
Składniki:
- BISZKOPT:
- 7 jajek L
- 140 g mąki pszennej tortowej
- 45 g mąki ziemniaczanej
- 150 g drobnego cukru
- FRUŻELINA WIŚNIOWA:
- 300 g mrożonych wiśni bez pestek
- 2 łyżki cukru lub do smaku
- 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej+2 łyżki mąki ziemniaczanej
- KREM CZEKOLADOWY:
- 375 ml śmietanki kremówki 36%
- 245 g czekolady mlecznej, połamanej
- 65 g czekolady gorzkiej, połamanej
- 150 g serka mascarpone, zimnego
- KREM KOKOSOWY:
- 175 g śmietanki kokosowej, zimnej, powyżej 17% tłuszczu
- 160 g czekolady białej, połamanej
- 310 g mascarpone, zimnego
- 90 g wiórków kokosowych
- 40 g płatków migdałowych, pokruszonych
- MUS Z CZARNEJ PORZECZKI:
- 580 g mrożonej czarnej porzeczki
- 125 g cukru
- 13 g żelatyny+4 łyżki zimnej wody
- 300 ml śmietanki kremówki 36%, schłodzonej
- PONCZ:
- 300 ml ciepłej, przegotowanej wody
- sok z 1 cytryny
- 2 łyżeczki cukru
- TYNK MILKY WAY:
- 215 ml mleka zwykłego 3,2%
- 215 g cukru
- 310 g mleka w proszku
- 850 g masła w temperaturze pokojowej
- DODATKOWO:
- barwniki żółty i niebieski
- foliowy rant cukierniczy
- podkład cukierniczy pod tort
- dodatki tematyczne do ozdobienia tortu
Tort pokemon – jak zrobić?
- Wszystkie składniki w temperaturze pokojowej.
Piekarnik nagrzać do 170 stopni Celsjusza z termoobiegiem lub 180 stopni Celsjusza grzałka góra-dół bez termoobiegu.
Średnica formy 23 cm.
Biszkopt pieczemy dzień przed przełożeniem kremami.
W małej misce mieszamy obie mąki.
Oddzielamy żółtka od białek. Białka umieszczamy w dużej szklanej lub metalowej misce i ubijamy 3 minuty. Po tym czasie dodajemy łyżka po łyżce cukier. Po ostatniej dodanej łyżce cukru ubijamy pianę jeszcze kilka minut. Dodajemy żółtka i jeszcze chwilę ubijamy. Zmniejszamy obroty miksera do minimum i w dwóch turach dodajemy mąki. Ubijamy tylko do połączenia składników.
Otrzymaną masę przekładamy do wysokiej tortownicy lub rantu. Pieczemy około 30-35 minut. Po upieczeniu od razu wyjmujemy biszkopt z piekarnika, a po 10 minutach wyjmujemy z blaszki. Studzimy. Przekrawamy na 3 blaty.
Tak samo postępujemy z drugim biszkoptem.
Gotowe biszkopty zabezpieczamy folią spożywczą i przechowujemy w lodówce. - Krem czekoladowy.
Krem przygotowujemy dzień przed przełożeniem tortu kremami.
W małym garnuszku na małym ogniu podgrzewamy kremówkę do wrzenia. Wyłączamy palnik i dodajemy połamane czekolady. Po 2 minutach mieszamy do uzyskania jednolitej i gładkiej masy czekoladowej. Studzimy. Po wystudzeniu przykrywamy folią spożywczą i wkładamy na całą noc do lodówki.
Przed samym przekładaniem tortu umieszczamy schłodzoną masę czekoladową i serek mascarpone w misie miksera. Mieszamy całość do uzyskania gęstego czekoladowego kremu. - Krem kokosowy:
Krem przygotowujemy dzień przed przełożeniem tortu kremami.
Zimną śmietankę kokosową podgrzewamy na małym ogniu, cały czas mieszając i nie doprowadzając do wrzenia – ma być na tyle gorąca, aby rozpuścić w niej bez problemu czekoladę. Zdejmujemy śmietankę z ognia i od razu dodajemy połamaną białą czekoladę. Mieszamy do momentu uzyskania jednolitej masy. Studzimy. Po wystudzeniu przykrywamy folią spożywczą i wkładamy na całą noc do lodówki- minimum 8 godzin.
Krem musimy zacząć ubijać przed samym przełożeniem tortu ponieważ bardzo szybko gęstnieje.
Umieszczamy schłodzoną masę czekoladowo-kokosową z serkiem mascarpone do misy miksera i ubijamy do momentu uzyskania gęstego kremu. Wyłączamy mikser i dodajemy wiórki kokosowe i połamane migdały, mieszamy delikatnie szpatułką. Krem od razu przekładamy na biszkopt. - Mus porzeczkowy.
Mrożone porzeczki umieszczamy w garnuszku. Dodajemy cukier i podgrzewamy na małym ogniu od czasu do czasu mieszając. Gdy porzeczki puszczą sok i zmiękną wyłączamy palnik.
Żelatynę zalewamy wodą i odstawiamy na 10 minut do napęcznienia.
Porzeczki przecedzamy przez sitko, a otrzymany sok przelewamy do garnuszka i podgrzewamy do momentu wrzenia. Zdejmujemy z palnika i dodajemy napęczniałą żelatynę. Energicznie i dokładnie mieszamy do rozpuszczenia żelatynę. Odstawiamy do całkowitego wystudzenia.
W misie miksera ubijamy śmietankę na średnich obrotach. Śmietanki nie ubijamy na sztywno. Następnie w dwóch turach dodajemy dobrze wystudzone puree z czarnej porzeczki i mieszamy szpatułką do połączenia składników.
Mus wyjdzie luźny . Możemy go na chwilkę włożyć do lodówki przed wyłożeniem na tort. - Frużelina wiśniowa.
Zamrożone wiśnie umieszczamy w garnuszku, dodajemy cukier. Gotujemy owoce na małym ogniu, co jakiś czas mieszając, aż puszczą sporo soku i zmiękną. Do takich owoców dodajemy mąkę ziemniaczaną wymieszaną z wodą i gotujemy do momentu osiągnięcia konsystencji kisielu. Odstawiamy z ognia i studzimy. - Poncz.
Do gorącej przegotowanej wody dodajemy cukier i sok z cytryny. Studzimy.
Tynk milky way.
W garnuszku gotujemy mleko zwykłe z cukrem do momentu rozpuszczenia cukru. Studzimy.
W misce za pomocą miksera najlepiej ręcznego ucieramy masło na jasną i puszystą masę. Zajmie to około 20 minut.
Do utartego masła dodajemy łyżka po łyżce ostudzone mleko zwykłe z cukrem.
Następnie łyżka po łyżce dodajemy mleko w proszku.
Po dodaniu ostatniej łyżki mleka w proszku całość miksujemy jeszcze około 5 minut na najwyższych obrotach.
Do małej miseczki odkładamy 3 łyżki kremu i barwimy go na niebiesko, a większą ilość kremu na żółto.
Krem przygotowujemy przed otynkowaniem tortu.
Składanie tortu.
Tort składamy w drugim dniu po upieczeniu biszkoptu i przygotowaniu baz do kremów.
Tort najlepiej składać w rancie, który przed przełożeniem musu z czarnej porzeczki musimy przedłużyć folią rantową.
Na obrotowej paterze kładziemy podkład cukierniczy a na nim pierwszy blat biszkoptu i zamykamy rantem.
Biszkoptowy blat skrapiamy ponczem i za pomocą rękawa cukierniczego wyciskamy z kremu czekoladowego rant po zewnętrznej stronie biszkoptu. W środek rantu z kremu wkładamy frużelinę wiśniową i przykrywamy ją pozostałym kremem czekoladowym.
Kładziemy drugi blat biszkoptu, skrapiamy ponczem i wykładamy krem kokosowy, który przygotowujemy przed samym przekładaniem tortu.
Kładziemy trzeci blat biszkoptowy, skrapiamy ponczem i formę przedłużamy folią rantową. Nakładamy mus z czarnej porzeczki i przykrywamy czwartym blatem biszkoptu, który skrapiamy ponczem.
Tort wstawiamy do lodówki na całą noc.
Przygotowujemy maślany tynk. Tort wyjmujemy z lodówki i za pomocą długiego noża lub skrobek do tynkowania nakładamy część żółtego tynku na cały tort i wstawiamy go na pół godziny do lodówki. Po tym czasie wyjmujemy tort i obkładamy go pozostałą częścią (trochę zostawiając do ozdoby tortu) maślanego tynku wyrównując i wygładzając powierzchnie tortu. Znowu na chwilkę wkładamy go do lodówki, wyjmujemy i nanosimy „kleksy” z niebieskiego tynku. Dekorujemy według uznania np. figurkami z opłatka cukrowego, które musimy podkleić rozwałkowaną masą cukrową. Tort przechowujemy w lodówce do 4 dni.
Słowa kluczowe: jak zrobić pokemona, opłatek na tort zygzak
Tort Pokemon – dodatkowe informacje
Tort jest dość trudny do wykonania pod względem technicznym. Ale można go wykonać również z dwóch wybranych kremów, wtedy pieczemy tylko jeden biszkopt. Możemy go obłożyć także bitą śmietaną z dodatkiem mascarpone.
Figurek podklejonych masą cukrową umieszczonych na wierzchu tortu nie polecam trzymać w lodówce ponieważ masa cukrowa się zmiękcza i figurki „klapią” dlatego nałóżmy je przed samym podaniem tortu.
Figurki podklejamy rozwałkowaną masą cukrową na specjalny klej cukierniczy np. w żelu i najlepiej zrobić to dzień przed podaniem tortu, ponieważ masa cukrowa musi wyschnąć. Nadmiar masy cukrowej odkroić ostrym nożem lub skalpelem cukierniczym.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Tort piętrowy - Po Schodkach Do Ogrodu
Następny przepis: Tort PLASTER MIODU