Kapusta wigilijna z grzybami

Kapusta wigilijna z grzybami

Zapraszamy do zapoznania się z tradycyjnym, polskim przepisem na kapustę wigilijną z grzybami. To danie jest nieodłącznym elementem naszych Świąt Bożego Narodzenia, a unikalny smak kapusty połączonej z aromatycznymi grzybami przyciąga do stołu nie tylko polskie rodziny. Przepis na kapustę wigilijną jest dosyć prosty, ale wymaga wyjątkowej staranności i cierpliwości. Kluczowym tu jest dobranie odpowiednich grzybów, które nadadzą niepowtarzalny aromat i smak całemu daniu. Ta wigilijna kapusta z grzybami sprawi, że wigilijny stół będzie wyglądał nie tylko świątecznie, ale też smacznie.

Składniki:

  • 1 kg kiszonej kapusty z odrobiną startej marchewki
  • Kilka suszonych grzybów
  • 1 cebula średnia
  • Liść laurowy
  • Kilka ziaren ziela angielskiego
  • 2 łyżki mąki
  • 3 łyżki oleju
  • Sól i pieprz do smaku
  • Woda do kapusty i grzybów

Przepis na kapustę wigilijną z grzybami

  1. Kapustę zalać wodą tak, aby pokryła się jej powierzchnia. Dodać liść laurowy i ziele angielskie i gotować do miękkości.
  2. Grzyby namoczyć w małej ilości wody na około godzinę, aby napęczniały, a potem gotować je w tym wywarze. Ugotowane grzyby odsączyć i drobno pokroić.
  3. Cebulę pokroić drobno i podsmażyć na oleju na złoty kolor. Do podsmażonej cebuli dodać pokrojone grzyby i chwilę podsmażać na małym ogniu.
  4. Grzyby i cebule połączyć z ugotowaną kapustą i poddusić. Doprawić solą i pieprzem. Pod koniec duszenia kapustę zaprawić mąką podpaloną na oleju. Kapusta wigilijna z grzybami to idealny specjał na wieczerzę wigilijną.

Porady – Kapusta wigilijna z grzybami – dodatkowe informacje

Jeśli kapustę mamy zbyt kwaśną i nie lubimy takiej to można ją troszkę przepłukać wypłukując trochę kwasu. Mam na myśli kapustę kiszoną w domu, te ze sklepu raczej są w sam raz i nie są mocno kwaśne. ilość grzybów także wg uznania, jednak zbyt wiele ich zabije smak kapusty.

Taką samą kapustę wigilijną z grzybami tylko drobniej posiekaną używam jako farszu do pierogów.

Czas wykonania potrawy jest przybliżony i ciężko go określić gdyż uzależniony jest od tego jaką mamy kapustę – jedną trzeba dłużej pod gotować i poddusić drugą krócej. W czasie gdy kapusta się poddusza można zająć się grzybami i czas wykonania będzie krótszy


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: KAPUSTA PEKIŃSKA MARYNOWANA Z WARZYWAMI
Następny przepis: Kapusta wigilijna z grzybami i śliwką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode