Bryzol wołowy z serem pleśniowym
Bryzol wołowy z serem pleśniowym to prawdziwa uczta dla miłośników mięsnych wielodaniowych obiadów. To danie, które mimo swojego eleganckiego wyglądu, jest niezwykle proste i przyjemne do przygotowania. Oparte na soczyście zapieczonym bryzolu wołowym, dodatkowy smak zapewnia intensywny ser pleśniowy, który doskonale łączy się z mięsem, nadając mu niepowtarzalny, nieco pikantny charakter. Bez względu na okazję, bryzol wołowy z serem pleśniowym zawsze robi wrażenie, stanowiąc atrakcyjne i smakowite danie na świątecznym stole, eleganckim przyjęciu czy codziennym obiedzie. Spróbuj naszego przepisu na bryzol wołowy i przekonaj się, jak wspaniały może być ten klasyczny składnik kuchni.
admin
Składniki:
- 300 gram polędwicy wołowej lub ligawy
- 3 fileciki anchois
- sól i pieprz do smaku
- 1 łyżeczka musztardy w ziarnach lub dowolnej
- 2 plastry sera pleśniowego camembert z truflami lub zielonym pieprzem lub orzechami
- 120 gram kaszy gryczanej niepalonej
- liść laurowy
- 2 ziela angielskie
- 1 suszony podgrzybek
- kilka pieczarek
- sos sojowy
- sól i pieprz do smaku
- 1/2 opakowania roszponki
- ocet jabłkowy
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- piklowana cebula lub 2 krążki czerwonej cebuli
Bryzol wołowy z serem pleśniowym – jak zrobić?
- Mięso mielimy lub siekamy wraz z filecikami anchois jak na tatar. Przyprawiamy świeżo mielonym pieprzem, musztardą i odrobiną soli i pieprzu. Odstawiamy. Do garnka w którym będzie gotowała się kasza dodajemy suszonego grzybka, ziele i liść laurowy. Doprowadzamy do wrzenia. Dodajemy sól i wypłukaną kaszę. Gotujemy 10-12 minut. Odcedzamy. Pieczarki kroimy w plastry i smażymy na małej ilości oleju z sosem sojowym.
- Z mięsa robimy dwa bryzole, smażymy krótko z obu stron. Pod koniec kładziemy na wierzch plaster sera camembert. Przykrywamy aby się roztopił na kotlecie. Roszponkę skrapiamy octem i oliwą. Wykładamy danie na talerze.
Bryzol wołowy z serem pleśniowym – dodatkowe informacje
My zapomnieliśmy dodać cebulki, zrobiliśmy to już przy stole.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Bryndzove haluśky -tradycyjna słowacka potrawa
Następny przepis: Bryzol z cebulką