Biszkopt kakaowy - rzucany

Biszkopt kakaowy – rzucany

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak stworzyć idealny biszkopt kakaowy? Ten rzucany wersja jest jednym z tajemniczych przepisów, które obiecują nadzwyczajny efekt. Biszkopt rzucany, szczególnie kakaowy, to podstawa różnorodnych deserów – od prostej, czekoladowej tortu po bardziej złożone, zapewne twoje ulubione wypieki. Z tekstury, która jest jednocześnie lekka i wilgotna, do głębokich, intensywnych smaków kakao, ten biszkopt kakaowy zdecydowanie jest sprawdzonym i prawdziwym przepisem, który zasługuje na miejsce w twojej kuchennej bibliotece. Bez względu na to, czy potrzebujesz go do tortu, czy po prostu pragniesz cieszyć się kawałkiem czekoladowego nieba.

Składniki:

  • Biszkopt kakaowy tortownica 26 cm
  • jajka 5
  • cukier 3/4 szklanki
  • mąka pszenna 3/4 szklanki
  • kakao 1/3 szklanki

Biszkopt kakaowy – rzucany – jak zrobić?

  1. Starannie oddzielić białka od żółtek, jajka powinny być w temperaturze pokojowej. Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec dodać partiami cukier. Do ubitych białek dodawać po jednym żółtku, do połączenia się składników zmiksować na niskich obrotach miksera. Mąkę i kakao, przesiać przez sito, wymieszać delikatnie za pomocą łopatki.
  2. Biszkopt kakaowy piec w czasie 40-45 minut w temperaturze 170.
  3. Upieczone ciasto zrzucić z wysokości maksymalnie 50 cm na blat, w formie pozostawić do całkowitego wystudzenia, obrócone dnem do góry na kratce.
  4. Biszkopt nadaje się do krojenia następnego dnia.

Biszkopt kakaowy – dodatkowe informacje

Biszkopt kakaowy rzucany – metoda rzucania biszkoptem polega na szybkim uwolnieniu nagromadzonej podczas pieczenia pary, dzięki czemu ciasto nie opadnie. Obrócone na kratce dnem ku górze podczas studzenia daje gwarancję idealnego, równego ciasta. Biszkopt kakaowy na tort jest bez dodatku proszku do pieczenia, rośnie na dobrze ubitych białkach i ręcznym delikatnym połączeniu mąki. Wówczas mamy pewność, że biszkopt rzucany kakaowy się uda.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Biszkopt kakaowy
Następny przepis: Biszkopt migdałowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode