share

Przeredagowana wersja tytułu: Lidl oferuje przestronną suszarkę do grzybów po atrakcyjnej cenie przed pełnym szczytem sezonu

by

Zapasy suszonych grzybów, owoców lub warzyw to jeden ze sposobów, jak sprytnie przechowywać żywność. Produkty zmniejszają swoją objętość, ale nie tracą właściwości i smaku. Do przygotowania takich porcji przyda się suszarka do grzybów – Lidl wychodzi na przeciw tym potrzebom. Dla swoich klientów jeszcze przed startem grzybobrania, wprowadza do sprzedaży 5-piętrowe, pojemne urządzenie. Ale to nie jedyny wybór w dobrej cenie!

Suszone grzyby czy owoce to nieodłączny element zapasów w kuchennych szafkach. Najczęściej wykorzystujemy je w okresie Bożego Narodzenia. Suszone grzyby trafiają po namoczeniu i zmieleniu do farszu na uszka lub pierogi. Z kolei susz z owoców to tradycyjna baza do świątecznego kompotu. Do spiżarni często trafiają też mieszanki suszonych warzyw – wykorzystuje się je m.in. po zmieleniu jako naturalną jarzynkę do zupy. Przy świeżych produktach liczy się organizacja pracy z procesem suszenia. Idealnie sprawdzi się do tego piętrowe urządzenie. Pojemne, wygodne i ułatwiające zadania w kuchni.

Suszarka do grzybów – Lidl i produkt Silvercrest

W sierpniowej ofercie sklepów Lidl, a także w sklepie internetowym, pojawiła się suszarka do żywności, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających osób. Produkt marki Silvercrest przeznaczony jest do suszenia owoców, warzyw i grzybów. Ale to nie wszystkie jego możliwości użycia! Z pomocą urządzenia wysuszymy też porcje ziół, mięsa (zwłaszcza suszonej wołowiny) oraz ryb. Pozwala w naturalny sposób przyrządzić suszone produkty bez dodatku konserwantów.

Suszarka do grzybów i żywności Lidl składa się 5 pojemników nakładanych jedno na drugie – ma więc możliwość pojedynczego stosowania. W zależności od potrzeb możemy ich użyć wszystkich lub tylko kilku. Ten model wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz z możliwością ustawiania temperatury i czasu. Zakresy obu są wygodne nawet dla osób, które pierwszy raz korzystają z takiego rozwiązania. Od 40 do 70 stopni C przy temperaturze i aż do 48 godz. ciągłej pracy. Na takie użytkowanie pozwala moc – to powyżej średniej wśród suszarek do żywności, czyli ok. 350 W.

Warto podkreślić, że zarówno pojemnik, jak i pokrywka przeznaczone są do mycia w zmywarce i posiadają certyfikaty do kontaktu z żywnością (w materiałach nie znajduje się BPA).

Kupujesz suszarkę do grzybów? Zwróć na to uwagę

Suszarka do żywności to jedno z urządzeń, które używać będziemy sezonowo. Warto więc postawić na produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Oto kilka cech, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem i inwestycją w kolejny sprzęt AGD:

  • Moc – na rynku znajdziemy suszarki o mocy 240 W, ale zdecydowanie większą wydajność mają urządzenia o mocy 300 W lub więcej (rozpiętość dochodzi do ok. 500 W). Efektywny wentylator zapewnią lepszą cyrkulację powietrza, a tym samym dokładniejsze suszenie. Te najmocniejsze suszarki niestety są też często dość głośne, więc warto rozważyć średni zakres do standardowych w okresie jesiennym ilości grzybów czy owoców
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem – to funkcja, która przydaje się, kiedy suszymy długo i nie zawsze jesteśmy blisko urządzenia.
  • Liczba sit i możliwość regulacji wysokości- zdejmowane, piętrowe sita powinny w łatwy sposób układać się w taką konstrukcję, jakiej akurat potrzebujemy do konkretnej ilości żywności, a także wielkości składników
  • Możliwość mycia elementów suszarki w zmywarce – to zdecydowanie pożyteczna cecha, która nie tylko pomoże szybko posprzątać, ale też zniweluje charakterystyczne zapachy
  • Dodatkowe opcje jak… jogurtownica – część urządzeń pełni role 2w1, czyli pozwala wykorzystać mechanizm do innych celów niż suszenie. Jeśli lubimy eksperymentować w kuchni, warto rozważyć takie propozycje.

Jak przechowywać suszone grzyby i owoce?

Suszone owoce, grzyby czy warzywa najlepiej przechowywać w woreczkach strunowych lub pojemnikach próżniowych. Z kolei suszone zioła powinny być trzymane w papierowych torebkach lub po zmieleniu przełożone do słoików na przyprawy. Zmielić możemy też owoce czy grzyby, tworząc aromatyczne pudry do doprawiania potraw. Owocowe posypki podkręcą ciasta i desery, a z kolei grzybowy puder świetnie podkręci smak zupy czy sosu. Wspomniana jarzynka to z kolei efekt rozdrobnienia suszonej włoszczyzny. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo, a każdy z zapasów zrobiony domowych sposobem to zdrowsze rozwiązanie dla naszych bliskich i ułatwienie w codziennym gotowaniu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode