Zielone kopytka ze szpinakiem i jarmużem

Zielone kopytka ze szpinakiem i jarmużem

Zielone kopytka ze szpinakiem i jarmużem to doskonały pomysł na zdrowy, sycący posiłek. Ich niepowtarzalna, intensywna barwa zachęca do sięgnięcia po danie, które jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i niezwykle smaczne. Szpinak oraz jarmuż, które stanowią podstawę kopytek, są źródłem wielu cennych witamin. Unikalny smak tej potrawy, połączony z licznymi korzyściami zdrowotnymi tych warzyw, czyni z zielonych kopytek idealne danie dla osób szukających zdrowych i smakowitych posiłków. Ten przepis z pewnością docenią zarówno dorośli, jak i dzieci – stanie się atrakcyjnym elementem rodzinnego menu.

Składniki:

  • 1 kilogram ziemniaków (obranych)
  • 2 garście szpinaku baby
  • 1 duży liść jarmużu (bez łodygi)
  • 200 gram mąki pszennej
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • 1 jajko
  • sól do smaku

Zielone kopytka ze szpinakiem i jarmużem – jak zrobić?

  1. Ziemniaki gotujemy do miękkości w lekko osolonej wodzie, delikatnie studzimy i przeciskamy przez praskę lub mielimy w maszynce. Jajko miksujemy ze świeżym szpinakiem i jarmużem do momentu powstania jednolitej, intensywnie zielonej masy.
  2. Mąkę pszenną przesiewamy na stolnicę, dodajemy zmielone, całkowicie ostudzone ziemniaki oraz łyżkę mąki ziemniaczanej. Następnie dodajemy zieloną masę, delikatnie solimy i wyrabiamy wszystko na gładkie ciasto.
  3. Ciasto nie wyrabiamy zbyt długo, ponieważ może zrobić się mokre i klejące, co utrudni formowanie kopytek i wymusi dosypanie większej ilości mąki. Pamiętajmy, że im mniej mąki dodamy, tym kopytka będą delikatniejsze i miękkie.
  4. Wyrobione ciasto dzielimy na kilka mniejszych części i formujemy z nich ruloniki, z których odkrajmy kawałki ciasta. Te wrzucamy na osolony wrzątek i gotujemy około 3 – 4 minuty od momentu wypłynięcia kopytek na powierzchnię.

Życzę smacznego! 🙂

xxxx – dodatkowe informacje

– Kopytka zielone z dodatkiem szpinaku i jarmużu są pysznym daniem, które możemy przygotować na drugi dzień. Aby uniknąć ich sklejenia, polejmy je odrobiną oleju lub stopionego masła.
– Jeśli chcemy zamrozić gotowane kopytka, powinniśmy najpierw ułożyć je na deseczce w taki sposób, aby nie stykały się ze sobą. Następnie możemy je przenieść do zamrażalnika, a gdy już będą zamrożone, przekładamy je do woreczka.
– Warto wiedzieć, że surowe ciasto ziemniaczane na kopytka również możemy zamrozić, i to nawet na 2-3 miesiące.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Zielone ogórki faszerowane twarożkiem
Następny przepis: Zielona soczewica z warzywami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode