Wódka kukułka

Wódka kukułka

Nie możemy zapomnieć o smakach naszego dzieciństwa. Właśnie dlatego prezentujemy Ci przepis na wyjątkową nalewkę o nazwie „Wódka Kukułka”. Ta wyjątkowa kombinacja tradycyjnej wódki ze słynnymi cukierkami o kukułczym smaku to idealny pomysł na oryginalny trunk, który zaskoczy gości podczas spotkań towarzyskich. Nasz przepis to prosty sposób na to, by przemycić dawkę nostalgii w dorośłym napoju. Gotowy trunek cechuje się nieco słodkim smakiem, różniącym go od tradycyjnych wódek i likierów. Nie czekaj, przekonaj się, jak smakuje wódka z kukułkami.

Składniki:

  • 0,5 litra wódki
  • 350 gramów cukierków kukułka

Wódka kukułka – jak zrobić?

  1. 1.
    Cukierki odwijamy z papierków, tłuczemy na małe kawałki, wrzucamy do litrowego słoika i zalewamy wódką. Odstawiamy na tydzień, codziennie potrząsamy słojem, aby cukierki dobrze się rozpuściły. Po tym czasie filtrujemy dwa razy, najlepiej przez bawełnianą ściereczkę lub gazę.

Słowa kluczowe: z kukułek, nalewka z kukułkami, nalewka z kukułek przepis, nalewka z cukierków kukułka, likier z kukułek na wódce, wódka z kukułek, wódka z kukułkami, kukułki nalewka, nalewka kukułka

Wódka kukułka – dodatkowe informacje

Aby przyśpieszyć czas oczekiwania na nalewkę z kukułek, możemy rozpuścić cukierki w niewielkiej ilości wody, ostudzić i wymieszać z wódką. Nalewka z kukułkami to smaczny likier, który można przygotować według przepisu na nalewkę z kukułek. Można również użyć cukierków kukułka do przygotowania likieru z kukułek na bazie wódki. Wódka z kukułkami to kolejna wariant nalewki, która można zrobić z kukułkami. Nalewka kukułka to doskonała propozycja dla miłośników unikalnych smaków.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Wodzionka: suchy chlyb i wody szklonka ;)
Następny przepis: Wódka cytrynowo - kawowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode