Sznycle Wołowe z Nalewką Brzoskwiniową Babuni

Sznycle Wołowe z Nalewką Brzoskwiniową Babuni

Zapraszamy do odkrycia wyśmienitego smaku Sznyceli Wołowych z Nalewką Brzoskwiniową Babuni. Jest to wyjątkowe połączenie soczystego mięsa wołowego, obsmażonego do złotego koloru, z delikatną i słodkawą nutą nalewki brzoskwiniowej, która nadaje potrawie niepowtarzalnego aromatu. Ten przepis, w którym wykorzystujemy Nalewkę Babuni, to połączenie tradycyjnych metod kulinarnych z nowoczesnym podejściem do smaku. Doskonały na specjalne okazje, spotkania rodzinne czy romantyczną kolację we dwoje. Jeśli jesteś fanem kuchni, która łączy w sobie różne smaki i doświadczenia, przepis na sznycle wołowe z Nalewką Brzoskwiniową Babuni jest dla Ciebie.

Składniki:

  • 8 plasterków wołowiny / czyli 1 porcja sklepowej ligawy, oszukanej polędwicy
  • 1 biały por pokrojony w krążki
  • 7 sztuk dużej cebuli pokrojonej w talarki
  • 2 kostki bulionowe drobiowo-wołowe rozpuszczone w 2 szklankach wrzącej wody
  • 1 i 3/4 szklanki nalewki Babuni brzoskwiniowej
  • 3 listki laurowe pokruszone
  • 5 ziarenek ziela angielskiego
  • Pieprz kolorowy
  • Słodka mielona papryka
  • Jarzynka
  • 0,5 szklanki śmietany kremówki 30%
  • 2 łyżki mąki
  • Kasza jęczmienna lub gryczana 1 torebka

Sznycle wołowe z nalewką brzoskwiniową babuni – jak zrobić?

  1. Cebulę i por zasypać 1 łyżką Kucharka, wymieszać i odstawić. Wołowinę skropić delikatnie olejem i oprószyć z obu stron pieprzem i papryką słodką. Nie solić. Odstawić na 1 godzinkę, to zależy ile mamy czasu, czasami robię po 30 minutach. Sznycle otaczać w mące z obu stron dokładnie i obsmażyć z obu stron na rozgrzanym oleju.
  2. Rondel do zapiekania posmarować lekko masłem, samo dno, ułożyć warstwę cebuli z porem i na niej ułożyć warstwę obsmażonych sznycli.
  3. Znów cebula z porem, wrzucić listki i ziele angielskie.
  4. Ułożyć sznycle i przykryć cebulą z porem.
  5. Na tłuszcz ze smażenia sznycli wlać 1 szklankę nalewki lub wina i zdeglasować, jak wchłonie całą zawartosć z patelni, przelać do rondla.
  6. Wlać bulion i 3/4 szklanki nalewki brzoskwiniowej.
  7. Rondel przykryć i wstawić do nagrzanego piekarnika 180 st na ok. 2,06 minut.
  8. Co 30 minut zaglądam, polewam sosem wierzch i sprawdzam smak, dodałam jeszcze 0,5 łyżki Vegety.
  9. Ok. 7 minut przed końcem pieczenia dodaję smietanę wymieszaną z mąką i rozprowadzoną i sosem z pieczenia. Mieszam i zapiekam jeszcze 7 minut.
  10. W wodzie ugotować kaszę gryczaną lub jęczmienną z dodatkiem masła i Vegety.
  11. Po osączeniu dodaję do niej trochę zagęszczonego sosu z pieczenia, tyle, aby była wigotna ale się dobrze trzymała, nakładam do flaczarek i wykładam porcje na talerz.
  12. Podałam ze swojskim ogórkiem kiszonym.

Sposób przygotowania:
Cebulę i por zasypać 1 łyżką Kucharka, wymieszać i odstawić. Wołowinę skropić delikatnie olejem i oprószyć z obu stron pieprzem i papryką słodką. Nie solić. Odstawić na 1 godzinkę, to zależy ile mamy czasu, czasami robię po 30 minutach. Sznycle otaczać w mące z obu stron dokładnie i obsmażyć z obu stron na rozgrzanym oleju. Rondel do zapiekania posmarować lekko masłem, samo dno, ułożyć warstwę cebuli z porem i na niej ułożyć warstwę obsmażonych sznycli. Znów cebula z porem, wrzucić listki i ziele angielskie. Ułożyć sznycle i przykryć cebulą z porem. Na tłuszcz ze smażenia sznycli wlać 1 szklankę nalewki lub wina i zdeglasować, jak wchłonie całą zawartosć z patelni, przelać do rondla. Wlać bulion i 3/4 szklanki nalewki brzoskwiniowej. Rondel przykryć i wstawić do nagrzanego piekarnika 180 st na ok. 2,06 minut. Co 30 minut zaglądam, polewam sosem wierzch i sprawdzam smak, dodałam jeszcze 0,5 łyżki Vegety. Ok. 7 minut przed końcem pieczenia dodaję smietanę wymieszaną z mąką i rozprowadzoną i sosem z pieczenia. Mieszam i zapiekam jeszcze 7 minut. W wodzie ugotować kaszę gryczaną lub jęzmienną z dodatkiem masła i Vegety. Po osączeniu dodaję do niej trochę zagęszczonego sosu z pieczenia, tyle, aby była wigotna ale się dobrze trzymała, nakładam do flaczarek i wykładam porcje na talerz. Podałam ze swojskim ogórkiem kiszonym.

Sznycle Wołowe z Nalewką Brzoskwiniową Babuni – dodatkowe informacje

Zamiast nalewki babuni brzoskwiniowej, można użyć również czerwonego wina lub piwa.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Sznycel z pieczarkami w sosie śmietanowym
Następny przepis: Sznycle z Indyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode