Smaki Indii: Pręga wołowa pieczona w jogurcie

Smaki Indii: Pręga wołowa pieczona w jogurcie

Odepróbuj kuchnię z innego zakątka świata dzięki temu egzotycznemu przepisowi! Smaki Indii: Pręga wołowa pieczona w jogurcie, to starannie dobrany zestaw składników, który pozwoli Ci odkryć nowe smaki. Niepowtarzalny charakter dania zapewnia pręga wołowa pieczona w rękawie, która dzięki swojej soczystości i wyrazistym smaku dostarcza prawdziwej kulinarnej symfonii. Delikatność jogurtu z kolei nadaje daniu aksamitnej gładkości, idealnie równoważąc ostrość pozostałych składników. Ten przepis to prawdziwe bogactwo smaków, które zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Składniki:

  • (dla 3-4 osób):
  • 600 g wołowiny
  • 200 ml naturalnego jogurtu
  • 1 biała cebula
  • 1 cebula czosnkowa
  • 1 główka czosnku
  • 1/2 łyżeczki sproszkowanego imbiru
  • 1/2 łyżeczki świeżo mielonego pieprzu
  • 1 łyżeczka soli
  • 1 mała suszona papryczka chilli
  • 3 łyżki oleju arachidowego

Smaki indii: pręga wołowa pieczona w jogurcie – jak zrobić?

  1. Wołowinę oczyszczamy i kroimy na 2 cm kawałki, obie cebule kroimy w drobną kostkę, a główkę czosnku kroimy na pół. Na patelni rozgrzewamy olej na średnio-wysokim ogniu i wrzucamy wołowinę. Smażymy cały czas mieszając do lekkiego zbrązowienia, a następnie przekładamy na talerz i odstawiamy na bok.
  2. Zmniejszamy ogień i na tę samą patelnię wrzucamy cebulę i kładziemy czosnek. Po 4 minutach czosnek wyjmujemy i odkładamy na bok. Cebulkę smażymy do lekkiego zbrązowienia, czyli jeszcze przez 6 minut.
  3. Do cebuli dodajemy wołowinę wraz z sokami, które się wytworzyły, doprawiamy pieprzem, imbirem i solą, kruszymy papryczkę chilli. Przesmażamy przez około minutę. Po tym czasie dodajemy jogurt naturalny, dokładnie mieszamy i doprowadzamy do wrzenia. Zdejmujemy z ognia.
  4. Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. Mięso wraz z cebulą i jogurtową zalewą przekładamy do żaroodpornego naczynia, a na wierzch układamy czosnek. Całość owijamy szczelnie folią aluminiową (ja zawinęłam na dwa razy) i wkładamy do piekarnika na 100 minut. Następnie piekarnik wyłączamy, a mięso zostawiamy w nim jeszcze na 30 minut. Podajemy z ryżem jaśminowym. Smacznego! 🙂

Porady – dodatkowe informacje

Jest to potrawa typu dum. Już tłumaczę: Oryginalnie potrawy tego typu były przygotowywane na małym ogniu pod szczelną płaską pokrywą, na którą wysypywano gorący węgiel. My oczywiście nie będziemy sypać węgla po naszej kuchence 🙂 Zamiast tego owiniemy naszą potrawę bardzo szczelnie w folię aluminiową i upieczemy.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Chałka obtaczana w jajku i mleku, smażona na maśle
Następny przepis: smalec do chleba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode