Rolady śląskie wołowe
Zapraszamy do odkrycia tradycyjnego smaku śląskiej kuchni, prezentując przepis na rolady wołowe po śląsku. To jedno z najbardziej klasycznych dań regionalnych, które zasmakuje miłośnikom intensywnych, mięsnych smaków. Dotychczas kojarzone głównie z niedzielnym obiadem u babci, rolady wołowe zasługują na to, by zachwycić naszą kuchnię każdego dnia. Swój niepowtarzalny charakter zawdzięczają starannie wyselekcjonowanym składnikom oraz sposobowi przygotowania, pozostającym wiernym tradycji. Odkryj sekret oryginalnej rolady śląskiej – dania, które rozgrzewa, syci i zadowala najbardziej wymagające podniebienia.
admin
Składniki:
- 1 kilogram wołowiny
- 1 cebula
- 100-120 gramów wędzonej słoniny
- 60 gramów margaryny
- 3-4 liście laurowe
- kilka kulek ziela angielskiego
- sól, pieprz, musztarda
Rolady śląskie wołowe – jak zrobić?
-
1.
Mięso wołowe umyć, podzielić na części i rozbić tłuczkiem. Przyprawić z obu stron solą i pieprzem. Cebulę obrać i pokroić w kostkę. Słoninę również pokroić w kostkę. Rozłożone rolady posmarować lekko musztardą, następnie na każdą nałożyć nieco cebuli i słoniny, po czym zawinąć i obwiązać nicią, żeby się nie rozpadły. -
2.
W garnku rozpuścić margarynę, dodać ziele angielskie i liście laurowe. Włożyć rolady, chwilę smażyć po czym dodać wody i nałożyć pokrywkę. Jeżeli wody jest za mało, to od czasu do czasu jej dolać, a rolady obrócić na drugą stronę. Czas robienia rolad zależny jest od zakupionego mięsa i garnka, który posiadamy. Mniej więcej jest to godzina. Z gotowych rolad przed podaniem odwinąć nici.
Porady – dodatkowe informacje
Rolady śląskie wołowe najlepiej podawać z kluskami śląskimi i z buraczkami lub niebieską kapustą.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Rolady z karkówki nadziane kiszoną kapustą i pieczarkami
Następny przepis: Rolady śląskie