Rogale z nadzieniem orzechowym i lukrem
Rogale z nadzieniem orzechowym i lukrem to niezwykle smakowita propozycja dla wszystkich miłośników słodkości. Są to małe, pachnące ciasteczka, które idealnie nadają się na deser czy przekąskę. Ich największym atutem jest oczywiście nadzienie orzechowe, które podkreśla smak ciasta i nadaje mu unikalnej głębi. Dodatkowo, lukier zauważalnie podnosi walory smakowe rogalików, czyniąc z nich prawdziwą ucztę dla podniebienia. Dzięki temu przepisowi, możemy cieszyć się niesamowitym połączeniem orzechów i cukru w jednym pysznym ciasteczku. Perfect dla tych, którzy kochają orzechowe smakołyki!
admin
Składniki:
- Rozczyn:
- 10 dag świeżych drożdży
- 2 łyżki cukru
- 1 szklanka ciepłego mleka
- 3 łyżki mąki pszennej
- Ciasto:
- 1 kg mąki pszennej
- 4 jajka
- 1 szklanka cukru
- 15 dag masła
- 1 szklanka ciepłego mleka
- Nadzienie:
- 30 dag orzechów włoskich
- cukier trzcinowy do smaku
- pół szklanki gorącego mleka
- Lukier:
- 1 białko
- około 1 szklanka cukru pudru
- Dodatkowo:
- mąka pszenna do posypania stolnicy
- orzechy włoskie do dekoracji
Rogale z nadzieniem orzechowym i lukrem – jak zrobić?
- Drożdże rozcieramy z cukrem, ciepłym mlekiem i mąką, następnie przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na 30 minut, żeby rozczyn ruszył.
- Masło roztapiamy i lekko studzimy. Jajka ucieramy z cukrem na puszystą masę. Następnie do mąki dodajemy wyrośnięte drożdże, utarte jajka z cukrem, stopione i przestudzone masło i stopniowo dolewając ciepłe mleko, zagniatamy mięciutkie ciasto. Ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na półtorej godziny do wyrośnięcia.
- Gdy ciasto będzie rosło przygotowujemy nadzienie: Orzechy mielimy w maszynce lub miksujemy blenderem ( ja miksowałam blenderem ) dodajemy cukier trzcinowy i stopniowo wlewając gorące mleko dokładnie mieszamy. Nadzienie powinno byś takie lekko gęste, dlatego możemy nie wykorzystać całego mleka.
- Wyrośnięte ciasto wałkujemy na posypanej mąką stolnicy, kroimy w trójkąty, na każdy nakładamy porcję nadzienia i zawijamy formując rogaliki.
- Układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy około 30 minut w temperaturze 180 stopni do zrumienienia.
- Białko ucieramy z cukrem pudrem przez kilka minut, cukier dodajemy stopniowo, ponieważ jego ilość zależy od wielkości białka. Gdy lukier będzie miał odpowiednią konsystencję dekorujemy nim rogale. Następnie dekorujemy drobno pokrojonymi orzechami i odstawiamy do zastygnięcia lukru.
- Gdy lukier zastygnie rogale są gotowe do podania. Smacznego.
xxxx – dodatkowe informacje
Szklanka do odmierzania składników o pojemności 250 ml.
W przepisie na rogale zalecamy dodatkowe informacje dotyczące nadzienia orzechowego. Nadzienie orzechowe jest doskonałym wyborem do nadziewania rogali. Możesz użyć nadzienia orzechowego do rogalików lub nadzienia orzechowego do rogali, aby nadal dodać smak i strukturę do swoich wypieków. Smaczne nadzienie orzechowe sprawi, że twoje rogale będą pyszne i wyjątkowe.