Kompot z czereśni

Kompot z czereśni

Kompot z czereśni to doskonały napój na ciepłe dni, który przyniesie ulgę od upałów. Nic nie smakuje tak dobrze jak samodzielnie ugotowany, prawdziwy domowy kompot pełen naturalnego smaku i aromatu. To prosta receptura na kompot, którym można delektować się na tarasie podczas słońca lub uczestniczyć w wieczornych spotkaniach z rodziną. Aromat czereśni to wspomnienie letnich miodów, które zdecydowanie przyniesie chłodne uczucie. Wykorzystując najlepsze, dojrzałe czereśnie, możemy mieć okazję do stworzenia napoju, który jest nie tylko smaczny, ale także bardzo zdrowy. Oto przepis na to, jak ugotować kompot z czereśni.

Składniki:

  • wiśnie
  • cukier
  • woda
  • słoiki z zakrętkami

Kompot z czereśni – jak zrobić?

  1. Czereśnie dokładnie myjemy. Wkładamy wcześniej przygotowanych czystych słoików. Wsypujemy (na 1l słoik) 3 łyżki stołowe cukru. Zalewamy przegotowaną wodą tak 3/4 słoika. Dobrze zakręcamy.
  2. Pasteryzujemy 1 godzinę w piekarniku (stawiamy na blachę i ustawiamy na 130 stopni). Po tym czasie wyjmujemy i stawiamy do góry dnem. Wystudzone i zatkane przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu. Smacznego

Słowa kluczowe: jak ugotować kompot z czereśni

Kompot z czereśni – dodatkowe informacje

Gdy nie wszystkie słoiki się zatkają możemy ugotować z zawartości kompot na teraz lub próbować jeszcze raz zapasteryzować -winne mogą być zakrętki.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Kompot truskawkowy z agrestem
Następny przepis: kompot z mirabelek na zimę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode