Jaglane kotleciki z piekarnika
Chyba nie ma nic lepszego niż pyszne i zdrowe kotlety jaglane upieczone prosto z piekarnika. Jest to danie, które łączy w sobie nie tylko niesamowite walory smakowe, ale także niską zawartość kalorii, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w diecie odchudzającej. Dodatkowo, jaglanka jest jednym z najzdrowszych produktów zbożowych. Kotleciki z kaszy jaglanej to propozycja dla osób, które poszukują ciekawych i zdrowszych alternatyw dla tradycyjnych mięsnych kotletów. Warto je przygotować, również dla osób zmagających się z nietolerancjami pokarmowymi – są w pełni wegańskie i bezglutenowe.
admin
Składniki:
- Porcja na 12 kotlecików
- 2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- 2,5 szklanki wody
- 1 duża marchewka
- 1 ząbek czosnku
- 2 małe cebule
- 1/2 pęczku pietruszki zielonej
- sól
- olej
Jaglane kotleciki z piekarnika – jak zrobić?
- Kaszę płuczemy pod bieżąca wodą 3 krotnie, przekładamy do garnka zalewamy 2,5 szklanki wrzątku, i gotujemy na małym ogniu, od chwili zagotowania 15 minut pod przykryciem. Po ugotowaniu pozostawiamy jeszcze na 5 minut nie odkrywając pokrywki. Studzimy.
- Marchew ścieramy na tarce o grubych oczkach, natkę pietruszki drobno kroimy, cebule drobno kroimy i podsmażamy na odrobinie oleju.
- Wszystko dokładnie ze sobą mieszamy, doprawiamy odrobina soli.
- Dłonią formujemy kule i spłaszczamy na kotleciki. Na blaszkę kładziemy papier do pieczenia, smarujemy go odrobiną oleju i układamy na nim kotleciki.
- Wkładamy do nagrzanego piekarnika na 30 minut, ale po 20 minutach odwracamy kotlety na drugą stronę i pieczemy jeszcze 10 minut.
- Gotowe wykładamy na talerz. Smakują wyśmienicie podane z pomidorkami koktajlowymi, bądź polane jogurtem, same bez dodatków też są wyśmienite.
Słowa kluczowe: kotlety jaglane pieczone, pieczone kotleciki z kaszy jaglanej
Jaglane kotleciki z piekarnika – dodatkowe informacje
Kotleciki można doprawić wg. uznania, oraz obtoczyć w bułce tartej i usmażyć na patelni. Jednak wersja kotlecików z piekarnika jest zdrowsza i idealna dla osób dbających o zdrowie.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: jaglane ciasto ze śliwkami
Następny przepis: Jaglanka na mleku z jabłkiem i granatem