Dojrzewająca polędwiczka z sarniny
Wypróbuj nasz specjalny przepis na dojrzewającą polędwiczkę z sarniny. Idealnie doprawiona, wędzona a następnie suszona, ta polędwica jest prawdziwym rarytasem, który zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dojrzewająca polędwiczka z sarniny jest daniem, które wymaga cierpliwości i starannego przygotowania, ale końcowy rezultat gwarantuje niezapomniane doznania smaku. Ten wykwintny przysmak to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników dziczyzny. Skusisz się na niecodzienny kąsek prosto z lasu? Wspaniałe połączenie dzikiego smaku polędwiczki z szynką dojrzewającą z dzika i delikatnym aromatem wędzonej szynki z sarny.
admin
Składniki:
- 800 g dokładnie oczyszczonej polędwiczki z jelenia
- łyżka soli morskiej
- łyżeczka cukru
- łyżka majeranku
- łyżka młotkowanego kolorowego pieprzu
- łyżeczka młotkowanej kolendry
- łyżeczka tymianku
- dokładnie rozgniecione ziarno jałowca
Dojrzewająca polędwiczka z sarniny – jak zrobić?
- 1.Przyprawy dokładnie ze sobą mieszamy. Przesypujemy do plastikowego pojemnika.
- 2.Dokładnie oczyszczone z błon i osuszone polędwiczki dokładnie obtaczamy w ziołach. Pojemnik zamykamy. Odstawiamy do lodówki na 24 godziny.
- 3.Polędwiczki osuszamy na papierowych ręcznikach. Każdą polędwiczkę owijamy gazą i wieszamy na 2-3 dni w ciepłym, ale przewiewnym miejscu – najlepiej przy kaloryferze.
- 4.Mięso po podsuszeniu przechowujemy w lodówce. Kroimy na bardzo cienkie plasterki i podajemy np. jako wędlinę do kanapek.
Dojrzewająca polędwiczka z sarniny – dodatkowe informacje
Polędwiczka z sarny to bardzo delikatne mięso, które wyśmienicie smakuje lekko podsuszone. Idealne dodatki do takiej polędwicy to: marynowane cebulki, korniszony, marynowane leśne grzyby lub jabłuszka kaparowe.
Sarnina dobrze komponuje się również ze słodko-kwaśnymi dodatkami dlatego można podać takie mięso z dodatkiem konfitury z borówek.
Jeśli chcecie wykonać z tak przygotowanej sarniny Carpaccio. Najlepiej jest ją przemrozić przez 1-2 godziny w zamrażarce, wtedy łatwo będzie można ją pokroić w cienkie plasterki. Sarnina jest bardzo delikatna więc zamiast oliwy z oliwek, warto ją skropić tłoczonym na zimno dobrej jakości olejem rzepakowym.