Babciny syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie

Babciny syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie

Babciny syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie – wstęp:

Zapraszam Was do odkrycia wyjątkowego przepisu na syrop z cebuli, który od wieków cieszy się reputacją naturalnego lekarstwa na kaszel i przeziębienie. Przygotowanie tego prostej, a jednocześnie skutecznej mikstury, pozwoli nam z łatwością przetrwać trudne chwile chorobowych dolegliwości.
Niniejszy przepis został stworzony przez Piotra Zielińskiego, kucharza i pasjonata sztuki kulinarnej. Początki jego przygody z kuchnią sięgają najwcześniejszych lat, a fascynacja odkrywaniem nowych smaków i technik przyrządzania potraw przerodziła się w prawdziwą miłość. Piotr, zdobywając doświadczenie podczas licznych podróży po różnych zakątkach świata, zgłębiał tajniki miejscowych kuchni i poznawał ich kulturowe dziedzictwo. Ta szeroka wiedza i inspiracje stały się fundamentem dla tworzenia autorskich przepisów i opowieści, które możemy odkrywać na jego blogu kulinarnym.
Ten wyjątkowy syrop z cebuli jest jednym z tych przepisów, które nie tylko smakują wyśmienicie, ale również mają działanie lecznicze. Jego składniki są proste, naturalne i łatwo dostępne, co sprawia, że każdy może przygotować go w domowym zaciszu. To unikalne połączenie tradycyjnych składników, których właściwości znane są od lat, z pasją i wiedzą autora, daje nam niepowtarzalne narzędzie do zwalczania irytującego kaszlu i przeziębienia. Babciny syrop z cebuli to smak i moc natury, która wspomoże nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego już teraz przygotujcie swoje kuchenne narzędzia, ponieważ ta kulinarne podróż właśnie się rozpoczyna.

Składniki:

  • wyparzony słoik
  • 2-3 średnie cebule
  • cukier około 1/3 szklanki
  • wyparzona szklana buteleczka na zlanie syropu lub mały słoiczek

Babciny syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie – jak zrobić?

  1. Cebulę obieramy i kroimy w plastry o grubości 2-3 mm. Układamy w słoiku jedną warstwę plastrów cebuli i następnie nie za grubo sypiemy warstwę cukru i znów warstwa cebuli i warstwa cukru aż do skończenia – ostatnią górną warstwą powinien być cukier. Zakręcamy i odstawiamy na 6-8 godzin by cebula puściła sok. Gotowy sok zlewamy – odsączamy do wyparzonej szklanej buteleczki lub małego słoiczka i zakręcamy.

Słowa kluczowe: cebula z cukrem na kaszel, syrop z cebuli na mokry kaszel, czy syrop z cebuli jest wykrztuśny, syrop z cebuli na kaszel suchy czy mokry, syrop z cebuli na suchy kaszel, cebula na kaszel, cebula z cukrem, cebula na przeziębienie, syrop z cebuli na noc, syrop z cebuli na kaszel.

Babciny syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie – dodatkowe informacje

Dawkowanie:

Pijemy: dorośli 3 razy dziennie po jednej łyżce stołowej a dzieci 3 razy dziennie po łyżeczce do herbaty.

Syrop przechowujemy w lodówce. Swoje właściwości i ważność zachowuje do ok. 2 tygodni, ale tylko przechowywany w lodówce. Pozostawiony w temperaturze pokojowej może się szybko zepsuć.

Mogą go stosować kobiety w ciąży.

Syrop z cebuli można stosować u dzieci powyżej 2. roku życia. Podawaj go 1–2 tygodnie (nie dłużej, bo może wywoływać bóle brzucha).

Syrop z cebuli jest od wieków sprawdzonym sposobem na przeziębienie. Przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do wykonania podstawowej wersji syropu z cebuli potrzeba jedynie dwóch składników: cebuli i cukru.

Syrop z cebuli ma również właściwości wykrztuśne, dzięki czemu może wspomóc leczenie kaszlu zarówno suchego, jak i kaszlu mokrego. Rozrzedza zalegającą wydzielinę w gardle, tym samym ułatwiając pozbywanie się jej. Syrop z cebuli działa wykrztuśnie, dlatego lepiej nie spożywać go na noc.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Babciny KURCZAK PIECZONY nacierany smalcem i przyprawami
Następny przepis: babeczka w 5 min.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode