Aksamitne ciasto na pierogi

Aksamitne ciasto na pierogi

Przedstawiamy fantastyczne Aksamitne ciasto na pierogi, które z pewnością zachwyci Wasze podniebienia. Przepis pochodzi od autora tego bloga kulinarnego, Piotra Zielińskiego, który przez wiele lat pasjonował się sztuką gotowania i odkrywaniem nowych smaków. Jego kulinarne poszukiwania zaprowadziły go do różnych zakątków świata, gdzie zgłębiał tajniki miejscowych kuchni i poznawał ich kulturowe dziedzictwo.

Teraz, dzięki tej kulinarnej podróży, możecie odkryć niezawodne ciasto na pierogi, które stanie się bazą dla najlepszych wypieków. Piotr Zieliński, inspirując się swoimi doświadczeniami i pasją, stworzył ten przepis, abyście mogli czerpać radość z gotowania i odkrywania smakowych przygód.

Przygotujcie swoje kuchenne narzędzia i gotowi? Start! Wyruszamy na kulinarne podboje, gdzie to aksamitne ciasto na pierogi jest nowym rozdziałem w naszej smakowej historii.

Składniki:

  • 1/2 kg mąki pszennej, typ 500
  • 1 żółtko
  • 2-3 łyżki masła
  • 3/4 szklanki letniej wody
  • sól

Aksamitne ciasto na pierogi – jak zrobić?

  • 1.

    Na stolnicę wysypujemy przesianą mąkę. Robimy dołek. Dodajemy masło (nie stopione), powoli wlewamy letnią wodę, stopniowo. Lekko zarabiamy, wbijamy żółtko. Szybko wyrabiamy ciasto. Powinno być plastyczne, nie powinno przyklejać się do rąk. Formujemy w kulkę, aby dłużej było elastyczne. Stolnicę oprószamy mąką. Ciasto na pierogi dzielimy na połowę. Rozwałkowujemy na placek, niezbyt cienki. Wycinamy przy pomocy obręczy lub szklanki- koła.

  • 2.

    Na każdy krążek nakładamy dowolny farsz. Zlepiamy dokładnie brzegi. Ozdabiamy widelcem lub falbanką z ciasta.

  • 3.

    Gotujemy pierogi porcjami, w osolonym wrzątku, z dodatkiem 1 łyżki oleju, ok. 10 min., na małym ogniu. Wyjmujemy łyżką cedzakową na talerze. Polewamy stopioną słoninką lub masłem. Smacznego:)

Słowa kluczowe: aksamitne ciasto na pierogi, niezawodne ciasto na pierogi

Aksamitne ciasto na pierogi – dodatkowe informacje

Wszystkie składniki powinny mieć temp. pokojową. Do ciasta dodajemy samo żółtko. Moja Mama dodaje całe jajko i też jest smaczne. Ciasto jest plastyczne. Nie wysycha szybko. Lepienie z tego ciasta to prosty sposób, nawet dla dziecka miła zabawa w kuchni. Pierogi z tego ciasta można zamrażać.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Ajvar paprykowy
Następny przepis: Aksamitny sernik z czekoladą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode