share

Nowy tytuł: Skuteczny hack na zatkany zlew – przetka go odpadem, który uprzednio marnowaliśmy w kuchni.

by

Czy jest coś gorszego niż wyławianie rozmiękłych, zjełczałych resztek dań i produktów ze zlewu? Jeśli to zaniedbacie, pomoc hydraulika może okazać się niezbędna. Wykorzystajcie ten domowy sposób na zatkany zlew, a unikniecie awarii kanalizacji. Niezbędny produkt prawdopodobnie macie już w swojej kuchni.

Domowy sposób na zatkany zlew – zapobieganie przede wszystkim

Zatkaniu się zlewu pomoże wam zapobiec porcja fusów po kawie. Wypijcie swoją ulubioną kawę, następnie, zamiast wyrzucać je do kosza, wylejcie fusy do zlewu, odczekajcie chwilę i spłuczcie silnym strumieniem wody. Ten trik wyczyści wewnętrzne ścianki kanalizacji i wymiecie zalegające w rurach resztki. Fusy zadziałają jak delikatny peeling, a jednocześnie nie zaszkodzą ściankom kanalizacji (nie zetrą ich powierzchni). Aby taki domowy sposób na zatkany zlew działał jak należy, nie przesadzajcie z ilością fusów i częstotliwością zabiegu. Efekt może być wówczas odwrotny do zamierzonego.

Zamontujcie też w zlewie kuchennym gęste, dopasowane do średnicy odpływu sitko. Jest ono tanie i skutecznie zatrzyma resztki na powierzchni zlewu.

Te produkty nie powinny lądować w zlewie

Jeśli chcecie zmniejszyć ryzyko awarii, pewne resztki bezwzględnie powinny lądować w odpowiednim pojemniku do segregacji śmieci. Są to:

  • Oleje i tłuszcze
  • Włókniste warzywa
  • Mąka
  • Makaron i ryż
  • Pestki, ziarna, kości i chrząstki

Pozbędziecie się smrodu ze zlewu w ekspresowym tempie. Wystarczą 4 łyżeczki proszku, wcale nie chodzi o sodę.


Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode