share

Nowy tytuł: Inspiracje na składanie serwetek na święta i wyjątkowe okazje

by

Składanie serwetek
Zachowanie zasady savoir-vivre przy składaniu serwetek
Pomysły na składanie serwetek
Klasyczna propozycja pierwsza
Klasyczna propozycja druga
Składanie serwetek na spotkania dla dzieci
Świąteczna choinka przy składaniu serwetek

Klasyczna propozycja pierwsza:

Na początek pomysł na dość zgrabne i proste złożenie serwety na stół. Wyglądem przypomina na wpół rozwinięty kwiat i pięknie prezentuje się zarówno w kolorze (np. niebieskim jak na zdjęciu), jak i w klasycznej bieli. Do takiej inspiracji na składanie serwetek przyda się materiał o średnim lub większym rozmiarze – zbyt mały kawałek może okazać się za trudny do sprawnego złożenia.

Klasyczna propozycja druga:

Kolejny pomysł na składanie serwetek w wersji 3D – serweta nie leży płasko na zastawie stołowej, ale wchodzi w ułożenie na płaszczyźnie stołu. Przy takim pomyśle dobrze jest zadbać o wyższe świece w świecznikach czy bukiety, aby złożone serwety nie dominowały wśród talerzy, a były eleganckim uzupełnieniem. Składanie serwetek nie powinno być zbyt mocne – goście powinni swobodnie rozwiązać naszą dekorację.

Składanie serwetek na spotkania dla dzieci i nie tylko:

Inspiracja dla osób, które lubią eksperymentować i szukają oryginalnych rozwiązań. Składanie serwetek na kształt buta krasnala sprawdzi się m.in. na przyjęciach dla dzieci, ale też na tematycznych imprezach karnawałowych, Sylwestra czy Andrzejki. I co ważne – serwetki mogą mieć różne kolory, co sprawi, że nasz stół będzie iście bajkowy!

Świąteczna choinka przy składaniu serwetek:

Przygotowania do Wigilii i świąt Bożego Narodzenia to szereg dań, zakupów i pomysłów na prezenty. Składanie serwetek powinno być więc przysłowiową wisieńką na torcie, która podkreśli nastrój wydarzenia, ale nie będzie spędzać nam snu z powiek. Najprościej zapatrzyć się w zielone serwety (w różnych odcieniach i rozmiarach), laski cynamonu i złote gwiazdki do dekoracji (zostaną nam pewnie z ozdabiania prezentów). Składanie serwetek to już czysta formalność i to zadanie możemy nawet powierzyć najmłodszym – świąteczny stół będzie błyszczeć!

Zobacz też: ciasta świąteczne.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode