share

Drożdże świeże czy suszone instant – którą opcję wybrać?

by

Które drożdże wybrać? Drożdże suszone instant czy świeże? To pytanie od lat nurtuje wielu z nas! Zacznijmy jednak od początku…

„Rosnąć jak na drożdżach” – to powiedzenie z pewnością zna każdy, ale nie wszyscy wiedzą, że drożdże drożdżom nierówne. Dlatego przed zakupem konkretnych drożdży warto sprawdzić, jakie są ich właściwości. Na rynku najczęściej spotykane są Drożdże świeże w kostce i Drożdże suszone instant w torebce. Obydwa rodzaje są zupełnie naturalne, mają podobne właściwości spulchniające, lecz jeśli chodzi o wygodę użytkowania i przechowywania, to właśnie drożdże suszone wydają się być idealne dla współczesnej kobiety. Dlaczego?

Drożdże suszone instant są naturalnymi drożdżami, które zostały poddane procesowi suszenia, dzięki czemu mają długi termin przydatności i nie muszą być przechowywane w lodówce. Jednym słowem, możemy je zawsze mieć pod ręką. W przeciwieństwie do drożdży świeżych, nie wymagają sporządzenia rozczynu, co jest dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu. Wsypujemy je po prostu bezpośrednio do mąki , a następnie mieszamy z innymi składnikami. Wyjątkiem są ciasta ciężkie, tzn. z dużą ilością bakalii (wówczas rozczyn jest potrzebny).

Drożdże suszone instant są odpowiedzią na potrzeby współczesnych zabieganych kobiet. Zwalniają nas z obowiązku planowania zakupu drożdży, gdyż wystarczy raz na jakiś czas zaopatrzyć się w kilka torebek, by potem w zależności od czasu i nastroju, spontanicznie wypiekać drożdżowe pyszności.

7 g opakowanie najpopularniejszych w Polsce Drożdży instant Dr. Oetkera odpowiada 25 g drożdży świeżych. Znając ten przelicznik można ich z łatwością używać do dowolnych przepisów na ciasta drożdżowe.

Warto zapamiętać, że Drożdże suszone instant stosuje się do wszystkich rodzajów ciast, zarówno tych serwowanych na słodko (chałek, bułeczek, rogalików, drożdżówek) jak i na słono (pizzy, ciabatty, chleba, precli) i wielu, wielu innych.

Z myślą o miłośnikach drożdżowych ciast firma Dr. Oetker zaprasza do specjalnego serwisu na www.oetker.pl, w którym każdy znajdzie moc wiosennych drożdżowych inspiracji.

Materiały promocjne

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode