share

Artykuł: Jak usunąć tłuste plamy ze ściany za pomocą produktu z kuchennej szafki. Wyszukuje brud jak gąbka.

by

Zabrudzenia i tłuste plamy na ścianie w kuchni powstają błyskawicznie. Wystarczy, że kilka razy jakieś danie czy sos kapnie z łyżki lub podczas odkrywania pokrywki. Skoncentrowani na gotowaniu, często zauważamy je dopiero, gdy wyszorujemy całą kuchnię. Zatłuszczone ściany i kafelki szpecą wypucowane już pomieszczenie. Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? Mamy na to remedium.

Zdecydowanie lepiej zapobiegać problemom tego typu niż je rozwiązywać. Jeśli zamierzacie odmalować kuchnię, zdecydujcie się na zmywalną farbę. Możecie ją szorować bez ryzyka, że wraz z zabrudzeniami zetrzecie również warstwę pigmentu. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki, najbardziej praktycznym rozwiązaniem są kafelki. Najłatwiejsze w czyszczeniu są te pokryte szkliwem i błyszczące lub wykonane ze szkła. Co zrobić w sytuacji, gdy tłuste plamy na ścianie nie dają się zmyć? Jakie domowe sposoby wykorzystać?

Jak zwalczyć tłuste plamy na ścianie?

Zanim sięgniecie po detergenty, wykorzystajcie naturalne środki, które macie w domu. Najpierw przygotujcie ścianę do czyszczenia. Omiećcie ją zmiotką, szczotką lub miotłą owiniętą ściereczką z mikrofibry. W ten sposób pozbędziecie się wierzchniej warstwy kurzu i śladów pajęczyn i innych paprochów, które przykleiły się do tłustej ściany. Róbcie to delikatnie, aby nie porysować powierzchni ściany. Następnie przystąpcie do właściwej pracy.

Jeśli na ścianie są niewielkie smugi, zarysowania i niewielkie plamki, usuniecie je za pomocą gumki do mazania. Wystarczy je zetrzeć. Tak, jakbyście ścierali ślady po ołówku na kartce. Przy poważniejszych, bardziej widocznych i tłustszych zabrudzeniach zdecydowanie lepiej sprawdzi się roztwór wody z sodą oczyszczoną. Do 100 ml ciepłej wody wsypcie 1 łyżkę sody i wymieszajcie do jej rozpuszczenia. Zamoczcie w roztworze ściereczkę i przetrzyjcie miejsca zabrudzeń.

Użyjcie skrobi ziemniaczanej

Inny sposób jest zdecydowanie bardziej zaskakujący, bo nie wymaga zastosowania ani wody, ani żadnego innego płynu. Wyjmijcie z szafki kuchennej skrobię ziemniaczaną. Wysypcie 1 łyżkę produktu na czystą gąbkę lub ściereczkę. Wetrzyjcie w tłustą plamę na ścianie i zaczekajcie ok. 10 minut. Jeśli plama jest starsza, poczekajcie ok. 30 minut. Skrobia w tym czasie wchłonie tłustą plamę. Po upływie tego czasu wytrzyjcie delikatnie ścianę z pozostałości skrobi i gotowe.

Niezależnie od sposobu, na który się zdecydujecie, wszelkie tłuste plamy na ścianie najlepiej będzie usuwać od razu, jak powstaną. Nie zwlekajcie z tym. Zaschnięte stare tłuste zabrudzenia usuwa się zdecydowanie trudniej niż te, które powstały tego samego dnia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode