share

Zachwycające właściwości eliksiru młodości: 1 szklanka dziennie oczyszcza i odmładza, mimo że często traktowany jest jako odpad

by

Szklanka tego napoju to naturalna pomoc w utracie zbędnych kilogramów i nie tylko. Świetnie działa na zdrowie i urodę, a kosztuje tyle, co nic. Dawniej była ona znanym i lubianym produktem w każdym gospodarstwie, ale z biegiem lat została zapomniana. Wprowadźcie ten płyn do codziennego menu, a szybko poczujecie różnicę.

Co pić, aby żyć długo i cieszyć się dobrym zdrowiem? Wielu z nas testuje przeróżne koktajle, herbatki, soki i napary, jednak zapominamy o pewnym naturalnym cennym płynie, który jest na wyciągnięcie ręki. Warto przywrócić go do łask, gdyż okazuje się, że genialnie wpływa na zdrowie i urodę, poprawia samopoczucie i ułatwia gubienie zbędnych kilogramów. Pijcie szklankę dziennie, a szybko zauważycie efekty.

Niedoceniany biały eliksir

Choć obecnie mało kto o tym pamięta, genialnym składnikiem codziennej diety jest zwykła serwatka. Dawniej była ona znanym i lubianym produktem w każdym gospodarstwie, ale z biegiem lat stała się zapomnianym i niedocenianym odpadem. Co to jest serwatka? To nic innego jak klarowna ciecz, pozostająca po ścięciu mleka krowiego. Obecnie najczęściej produkuje się dwa typy serwatki, czyli podpuszczkową (słodką) z produkcji dojrzewających serów żółtych oraz kwasową, powstałą przy wytwarzaniu twarogu. Wiele osób nawet nie wie, czy można pić serwatkę, przez co marnuje tę cenną ciecz. Tymczasem ma ona wiele cennych właściwości.

Co jest w serwatce?

Głównym jej składnikiem jest po prostu woda, gdyż stanowi ona aż 95% tego płynu. Oprócz niej znajdziemy tam jednak cenne białka i aminokwasy, wiele minerałów, takich jak wapń, potas, jod, fosfor i sód, a także witaminy C, A oraz te z grupy B. Przy wszystkich tych cennych właściwościach, serwatka jest płynem bardzo niskokalorycznym, gdyż w 100 ml dostarcza tylko 25 kcal.

Ratunek dla brzucha za złotówkę. Pijcie 1 szklankę dziennie i zapomnijcie o problemach żołądkowych

Właściwości serwatki

Wszystkie powyższe wartości sprawiają, że picie serwatki korzystnie wpływa na zdrowie i łagodzi wiele dolegliwości:

 • wspomaga odchudzanie,
 • oczyszcza organizm z toksyn,
 • spowalnia procesy starzenia się organizmu,
 • usprawnia działanie układu pokarmowego,
 • niweluje ból,
 • obniża poziom złego cholesterolu,
 • przyspiesza gojenie się ran i regenerację mięśni,
 • działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo,
 • obniża ciśnienie tętnicze,
 • ma działanie antynowotworowe,
 • wzmacnia błonę śluzową żołądka.

Jak pić serwatkę?

Aby odczuć wszystkie te cenne właściwości, najlepiej pić serwatkę regularnie, po 1 szklance dziennie. Niektórzy stosują nawet tak zwaną dietę serwatkową, gdzie dzienna dawka wynosi aż 600-800 g serwatki, wypijanej w kilku dawkach. Taka serwatkowa kuracja ma na celu oczyszczanie organizmu, jednak nie powinna trwać zbyt długo. Zwykle stosuje się ją od kilku dni do maksymalnie czterech tygodni.

Wprowadzając serwatkę do jadłospisu, należy jednak uważać, aby była ona zawsze świeża, gdyż przeterminowany płyn może powodować problemy żołądkowe. Należy też zaznaczyć, że nie powinny jej pić osoby z alergiami pokarmowymi oraz te, które cierpią na nietolerancję białka mlecznego.

Co można zrobić z serwatki?

Serwatkę można oczywiście pić solo, jednak jest ona też świetną bazą do koktajli owocowych, zup, a nawet masy na naleśniki, gofry czy placki. Z uwagi na kwaśny smak, może być też używana jako zamiennik zakwasu do żurku lub domowego chleba. Z tego samego względu wykorzystuje się ją również do przygotowywania domowych kiszonek.

Jedzą codziennie tę zupę i cieszą się długim życiem. Wzmacnia ciało, reguluje trawienie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode