share

Tytuł: Połóżcie na patelni popularny owoc, by uniknąć smrodu smażonej ryby rozprzestrzeniającego się po całym domu

by

Zapach ze smażalni ryb sprawia, że ślinka cieknie – ale tylko na wakacjach. Ryba smażona w domu daje o sobie znać również sąsiadom. Ten zapach często unosi się w powietrzu jeszcze następnego dnia, jeśli nie włączycie okapu czy nie wywietrzycie mieszkania. Jeśli nie chcecie otwierać wszystkich okien po smażeniu ryb, mamy zupełnie inny sposób na świeże powietrze. Skorzystajcie z niego podczas smażenia, a włączanie okapu być może nawet nie będzie konieczne.

Zapach smażonej ryby jest tak intensywny, że potrafi wniknąć wszędzie. Pojawia się i zostaje nie tylko w powietrzu, ale również na kuchennych naczyniach, waszych ubraniach i dłoniach. Jest on równie uciążliwy i trudny do usunięcia jak zapach czosnku. Trudno też podczas smażenia ryb ukryć przed sąsiadami, co mamy na obiad. Jak usunąć zapach smażonej ryby z mieszkania? Pomoże wam w tym coś, na co nigdy byście nie wpadli – mało kto łączy rybę z tym produktem.

Jak pozbyć się zapachu smażonej ryby z mieszkania? Pomogą owoce

Podczas smażenia ryby połóżcie obok niej na patelni 2 połówki jabłka, miąższem do dołu. Słodkie i soczyste jabłko pochłonie zapach, a jednocześnie podkreśli delikatny smak smażonych ryb. Szczególnie dobrze sprawdzi się np. z dorszem i innymi rybami o „mięsistym”, gęstym wnętrzu. Podobnie zachowa się połówka surowego ziemniaka, ale nie odda ona rybie swojego smaku – bez obaw. Koniecznie włączcie też wtedy okap i otwórzcie okna w mieszkaniu. Sposób z ziemniakiem szczególnie dobrze sprawdzi się przy intensywnie pachnących gatunkach ryb (morskich). Mniej intensywny naturalny zapach mają ryby słodkowodne, np. okoń, pstrąg tęczowy, łosoś czy lin.

[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ]

Zobacz też: Nigdy nie krójcie ryby na takiej desce. To najgorszy wybór z możliwych

Jak usunąć zapach smażonej ryby z naczyń?

Smród ryby zostaje nie tylko w powietrzu, ale również na patelni i naczyniach. Zalejcie je od razu po smażeniu gorącą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Możecie też je wypłukać i wygotować w nich kawałki jabłka, cytrynę lub pomarańczę. Takie owocowe „opary” zadziałają jak odświeżacz powietrza. Podczas wygotowywania owoców możecie też dodać do wody przyprawy korzenne, np. kilka goździków, 2-3 gwiazdki anyżu lub cynamon.

Jak przygotować rybę do smażenia?

Zapach ryby możesz zneutralizować i pozbyć się go przynajmniej w części jeszcze przed smażeniem. Ryby powinny być jak najświeższe. Im starsze, tym mocniej będą „podśmierdywać”. Wymoczcie całe, oczyszczone wcześniej ryby lub filety w zimnym mleku na ok. 30 minut przed smażeniem – wyciągnie ono część nieprzyjemnego zapachu. Przed położeniem ryby na rozgrzaną patelnię osuszcie ją papierowym ręcznikiem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode