Sernik na zimno z biszkoptami

Sernik na zimno z biszkoptami

Sernik na zimno z biszkoptami to jeden z najprostszych i najsmaczniejszych deserów, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno maluchom, jak i dorosłym. Pyszna i lekka propozycja dla każdej karmiącej mamy, która nie zawiera produktów potencjalnie szkodliwych dla maluszka. Idealne dla rezystentnych na upały, którzy pragną zjeść coś słodkiego bez konieczności stania przy gorącym piekarniku. Ten sernik to doskonałe połączenie użytecznych składników, łatwo dostępnych w każdej kuchni. Biszkopty nadają mu delikatnej struktury, dzięki czemu jest on lekki i puszysty. Wypróbuj ten przepis i ciesz się smakiem sernika bez pieczenia!

Składniki:

  • 22 okrągłe biszkopty
  • 3 galaretki brzoskwiniowe lub malinowe (te są dozwolone w diecie karmiącej mamy, ale jeśli ktoś nie karmi a ma ochotę na ten placek może użyć także inne)
  • 600 ml śmietany 36 proc.
  • 2 łyżeczki cukru kryształ

Sernik na zimno z biszkoptami – jak zrobić?

  1. W pierwszej kolejności rozpuszczamy galaretki. Jedną według przepisu, a w drugim pojemniku kolejne dwie w półtorej szklanki wody. Czekamy aż wystygną i lekko zastygną.
  2. Na małą tortownicę układamy biszkopty. Kiedy rozpuszczone w 1,5 szklanki wody galaretki wystygną, wyciągamy z lodówki śmietanę i ubijamy ją mikserem z dwiema łyżeczkami cukru. Po zrobieniu bitej śmietany dodajemy stopniowo dwie rozpuszczone galaretki nadal miksując krem.
  3. Krem wylewamy na biszkopty, a następnie kładziemy na nim kolejną warstwę biszkoptów i zalewamy je jedną przygotowaną wcześniej galaretką.

Słowa kluczowe: ciasta a karmienie piersią, ciasto francuskie a karmienie piersią, ciasto a karmienie piersią, biszkopty a karmienie piersią, sernik a karmienie piersią, mizeria a karmienie piersią, przepisy dla karmiącej mamy przepis

Porady – dodatkowe informacje

Na wierzch można dodać też owoce – brzoskwinie czy maliny. Ja póki co czekam aż pojawią się świeże, więc użyłam tylko biszkoptów. Galaretkę na wierzch dobrze jest doprowadzić w lodówce do stanu lekkiego stężenia przed wylaniem żeby nie powlewała się w masę. Ciasto po nałożeniu masy i drugiej warstwy biszkoptów przed wylaniem galaretki warto na kilka minut wstawić do lodówki. Gotowe jest do jedzenia po kilku godzinach w lodówce, więc najlepiej robić je na noc 🙂


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Pizzowe ślimaczki
Następny przepis: Placek drożdżowy z budyniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode