Powidła śliwkowo - jabłkowe

Powidła śliwkowo – jabłkowe

Chociaż powidła są zazwyczaj kojarzone z jesiennymi sezonami, nasz smaczny przepis na powidła śliwkowo-jabłkowe z pewnością zachwyci Cię i zachęci do kulinarnych eksperymentów o każdej porze roku. Ta ekscytująca kompozycja smaków powstała z połączenia soczystych, dojrzałych śliwek i kwasowo-słodkich jabłek, które razem tworzą idealnie zrównoważoną mieszankę. Zarówno fanom powideł śliwkowych jak i tych jabłkowych, nasze powidło śliwkowo-jabłkowe dostarczy niezapomnianych doznań smakowych. Dodatkowo, to niesamowicie wszechstronne dodatki do różnych potraw, które podkreślą smak każdego Twojego ciasta czy naleśników.

Składniki:

  • 1,5 kg śliwek węgierek
  • 1 kg jabłek
  • 200 g cukru trzcinowego
  • 1/2 płaskiej łyżeczki mielonego cynamonu
  • 1/2 płaskiej łyżeczki mielonego kardamonu
  • 1/2 płaskiej łyżeczki mielonych goździków

Powidła śliwkowo – jabłkowe – jak zrobić?

  1. Owoce myjemy. Śliwki odpestkowujemy. Jabłka obieramy, pozbawiamy gniazd nasiennych, kroimy na nieduże kawałki (np.na 8 cząstek, a następnie w plasterki).
  2. W dużej brytfannie lub blaszce o wysokich brzegach układamy jabłka, na nich śliwki i posypujemy cukrem, lekko mieszamy.
  3. Brytfannę z owocami wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 180-190 stopni (grzanie góra-dół) i pieczemy ok. 2 godzin bez przykrycia. Od czasu do czasu mieszamy.
  4. Kiedy powidła zgęstnieją do pożądanej konsystencji, dodajemy przyprawy, mieszamy i podgrzewamy jeszcze 15 minut.
  5. Gorące powidła przekładamy do wyparzonych słoiczków, zakręcamy i przykrywamy kocem. Zostawiamy do całkowitego wystudzenia.

Porady – Powidła śliwkowo – jabłkowe – dodatkowe informacje

Sposób „gotowania” powideł w piekarniku wypróbowałam wcześniej, przygotowując powidła śliwkowe z jabłkami wg przepisu 2milutkiej. Polecam ten sposób, jest łatwy, wygodny i powidła się nie przypalają (o ile o nich nie zapomnimy).
Z podanej ilości składników otrzymałam 4 słoiczki o pojemności 300 ml i jeszcze miseczkę powideł do zjedzenia od razu.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Powidła śliwkowe z piekarnika
Następny przepis: Powidła z gruszki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode