Pomazaniec Agnieszki
Tradycyjne smaki kuchni domowej to niezapomniane doznania kulinarne, które mają moc przeniesienia nas wprost do najcieplejszych wspomnień. Zdecydowanie do takich smaków zalicza się Pomazaniec Agnieszki. Ta prosta i szybka do zrobienia potrawa, urzeka prostotą oraz domowym charakterem. Jej delikatna, puszysta konsystencja oraz słodki smak, sprawią, że zarówno dzieci, jak i dorosłych z pewnością nie będzie można oderwać od stołu. Pomazaniec to idealne ciasto na każdą okazję, które wyróżnia się na tle innych słodkich przekąsek swoją niepowtarzalną strukturą. Bez względu na to, czy przygotowujesz go na rodzinny obiad czy spotkanie z przyjaciółmi, zawsze będzie on perfekcyjnym wyborem.
admin
Składniki:
- Składniki na biszkopt: 5 jajek, 1 szklanka cukru, 1 szklanka mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1/4 szklanki oleju.
- Składniki na ciasto: 0,5 szklanki maku, 0,5 szklanki wiórek kokosowych, 1 łyżka kakao, dżem porzeczkowy, rodzynki, płatki migdałowe, krem budyniowy do karpatki.
- Polewa: pół margaryny, 3-4 łyżki cukru, 3-4 łyżki kakao
Pomazaniec agnieszki – jak zrobić?
-
Biszkopt: Ubić pianę z cukrem, dodać żółtka, mąkę, proszek do pieczenia, olej, Następnie podzielić ciasto na 3 części czyli do 3 osobnych miseczek do pierwszej wsypać mak i wymieszać, do drugiej kakao i wymieszać, do trzeciej wiórki kokosowe również wymieszać. formę prostokątną wyłożyć papierem do pieczenia i w kolejności wylewać ciasto na formę. Najpierw ciasto z makiem, następnie ciasto z kakao, na końcu ciasto z wiórkami kokosowymi, piec 20-25 minut w temperaturze 180 stopni.
Jak biszkopt wystygnie ciasto przekroić na dwie części, jedną część dolną posmarować większą ilością budyniu (który przygotowujemy według przepisu na opakowaniu) jak posmarujemy dolną część ciasta przykrywamy górną częścią ciasta i smarujemy pozostałą ilością budyniu, następnie na to wykładamy dżem porzeczkowy, posypujemy rodzynkami oraz płatkami migdałowymi, a na koniec polewamy polewą czekoladową.
Pomazaniec Agnieszki – dodatkowe informacje
Aby budyń lepiej trzymał się na biszkopcie, z górnej części ciasta należy delikatnie zerwać upieczoną warstwę biszkoptu. Również dżem porzeczkowy przed wyłożeniem należy wyjąć ze słoiczka do miseczki i rozmieszać, żeby lepiej się rozsmarowywał na budyniu.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Pomarańczowy sernik na zimno na kruchych babeczkach
Następny przepis: Pomidorki faszerowane białym serkiem i szczypiorkiem