Plasterki z ogórków, jak pikle, w zalewie octowej
Amerykańskie pikle to niezwykły dodatek do wielu potraw. Nasza wersja pochodzi z Polski – ogórki konserwowane w occie. Ten przepis na plasterki z ogórków, jak pikle, w zalewie octowej jest łatwy do przygotowania. Ostry, chrupiący i pełen smaku ogórek to idealny dodatek do kanapek, przekąsek czy sałatek. Wybierając naturalne składniki do konserwacji, mamy pewność, że nasze pikle w zalewie octowej będą zdrowe i bez sztucznych konserwantów. Własnoręcznie wykonane pikle mają też swój unikalny charakter – każda partia to osobna przygoda. Przygotuj się na kwasową przygodę z naszym przepisem na pikle w occie.
admin
Składniki:
- 5 kg ogórków gruntowych
- 4 łyżki soli
- gorczyca
- ziele angielskie
- liść laurowy
- koper
Zalewa na 1 litr:
- 200 ml octu 10%
- 800 ml wody przegotowanej
- 2 łyżki soli
- 3 łyżki cukru
Plasterki z ogórków, jak pikle, w zalewie octowej – jak zrobić?
- Wymyte ogórki obieramy ze skórki i szatkujemy na plastry o grubości około 5 mm. Zasypujemy czterema łyżkami soli, dobrze mieszamy żeby sól się rozprowadziła i przykrywamy ściereczką miskę z plastrami wymieszanymi w soli. Odstawiamy na 24 godziny.
- Po 24 godzinach wysypujemy plastry ogórków na durszlak do ocieknięcia. Do wymytych i przygotowanych słoików wkładamy do każdego baldach kopru, listek laurowy i 6 ziaren ziela angielskiego oraz pół łyżeczki gorczycy białej. Wkładamy do każdego słoika ocieknięte plastry ogórków.
- Na wierzch do każdego słoika dajemy po trochu kopru (baldachy lub łodygi). Tak przygotowane słoiki zalewamy zalewą, zakręcamy dekielki i wkładamy do garnka w którym na dno dajemy szmatkę, na którą ustawimy słoiki do pasteryzowania. Zalewamy gorącą wodą z kranu i pasteryzujemy 15 minut od momentu zagotowania się wody.
- Po pasteryzacji wystawiamy słoiki do góry dnem by ostygły, zimne wynosimy do piwnicy. Możemy konsumować minimum po tygodniu, dlatego żeby przegryzły się smaki.
Smacznego!!!
Plasterki z ogórków, jak pikle, w zalewie octowej – dodatkowe informacje
Możemy konsumować minimum po tygodniu, dlatego żeby przegryzły się smaki.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Placuszki z twarogiem i jabłkami
Następny przepis: Płatki ryżowe na mleku z gruszką