Nalewka z kwiatów czarnego bzu

Nalewka z kwiatów czarnego bzu

Zapraszamy do odkrycia przepisu na niepowtarzalną nalewkę z kwiatów czarnego bzu. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią naturalne, aromatyczne trunki, wykonane w domowym zaciszu. Kwiaty czarnego bzu dają wyjątkowo intensywny, kwiatowy smak i zapach, co czyni tę nalewkę wprost niepowtarzalną. Nalewka z kwiatów bzu to doskonały sposób na wykorzystanie darów natury i zaskoczenie znajomych wyjątkowym napojem. Ta prosta w przygotowaniu, jednak zachwycająca swym bogactwem smaku nalewka, z pewnością wpisze się w gust każdego miłośnika domowych wyrobów. Odkryj przepis na nalewkę z kwiatu czarnego bzu.

Składniki:

  • Baldachy z kwiatów bzu czarnego – 50 sztuk
  • Cytryna – 3 sztuki
  • Limonka – 2 sztuki
  • Cukier – 500 gramów
  • Wódka – 1,5 litra
  • Woda – 1 litr

Nalewka z kwiatów czarnego bzu – jak zrobić?

  1. Gotuję wodę z cukrem i odstawiam do przestygnięcia.
  2. Umyte limonki obieram i kroję na plasterki. Cytryny dokładnie myję, jedną nieobraną, a pozostałe obrane ze skórki kroję na bardzo cienkie plasterki. Z limonek i cytryn usuwam pestki.
  3. Do wyparzonego wrzątkiem, a następnie osuszonego słoja wkładam kwiaty bzu czarnego, przekładając je plasterkami cytryn i limonek. Zalewam przestudzonym syropem, zakręcam słoik i odstawiam na 2 tygodnie w dobrze nasłonecznione miejsce. Co jakiś czas zawartość słoja mieszam.
  4. Po tym czasie powstały sok zlewam przez gęste sito do czystego naczynia, mieszam z wódką. Rozlewam do butelek, szczelnie zakręcam i odstawiam na 6 tygodni.
  5. Następnie delikatnie zlewam nalewkę znad powstałego na dnie osadu, rozlewam do czystych butelek i odstawiam je na minimum miesiąc do piwnicy.

Porady – dodatkowe informacje

*Nalewkę z kwiatów czarnego bzu przygotowuje się całkiem podobnie jak syrop z tym, że wystarczy powstały sok wymieszać z wódką i odstawić na kilka tygodni do sklarowania. Później wystarczy już tylko delikatnie zlać nalewkę znad powstałego na dnie osadu do czystej butelki i właściwie jest już gotowa do picia. Jeśli uda nam się jeszcze trochę poczekać, to nalewka z kwiatów czarnego bzu tylko zyska na smaku i nabierze charakteru.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Nalewka z mniszka lekarskiego
Następny przepis: Nalewka z mrożonych malin z miodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode