Nalewka z czerwonej porzeczki i mięty

Nalewka z czerwonej porzeczki i mięty

Delikatna, aromatyczna i owocowa, nasza propozycja przepisu na nalewkę z czerwonej porzeczki i mięty jest doskonałym sposobem na cieszenie się smakiem lata przez cały rok. Stworzona z soczystych, czerwonych porzeczek i orzeźwiającej mięty, ta domowa nalewka to prawdziwa uczta dla kubków smakowych. Idealna do zajadania się na ciepło lub na zimno, stanowi wspaniały dodatek do różnych deserów czy też jako dodatek do popołudniowego koktajlu. Doskonała równowaga między owocowym, kwaśnym smakiem porzeczek, a chłodzącym, odświeżającym posmakiem mięty sprawia, że ta nalewka porzeczkowa jest nie tylko pyszna, ale i niezwykle intrygująca.

Składniki:

  • 2 kilogramy oczyszczonych czerwonych porzeczek
  • 1 kilogram cukru
  • 1 litr spirytusu 95%
  • 250 mililitrów przegotowanej wody
  • listki świeżej mięty

Nalewka porzeczkowa z miętą – jak zrobić?

  1. Owoce czerwonej porzeczki zasypujemy cukrem, a słoik przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kilka dni, aby puściły sok.
  2. Wodę łączymy ze spirytusem 95% i otrzymujemy spirytus o mocy 70%.
  3. Po kilku dniach do słoja wkładamy kilkanaście listków świeżej mięty, zalewamy 70% spirytusem, zakręcamy słoik i odstawiamy na dwa miesiące. Po tym czasie odciskamy sok z owoców, filtrujemy nalewkę i rozlewamy do butelek.
  4. Nalewka musi postać kilka miesięcy, później można się nią delektować.

Sposób przygotowania nalewki z czerwonej porzeczki i mięty jest prosty. Najpierw należy zasypać owoce czerwonej porzeczki cukrem, a następnie przykryć słoik ściereczką i odstawić na kilka dni, aby puściły sok. W międzyczasie należy połączyć wodę ze spirytusem 95%, aby otrzymać spirytus o mocy 70%.
Po kilkudniowym procesie z porzeczką, należy dodać kilkanaście listków świeżej mięty do słoja, zalać je 70% spirytusem, zakręcić słoik i odstawić na dwa miesiące. Po upływie tego czasu należy odcisnąć sok z owoców, przefiltrować nalewkę i rozlać do butelek. Gotową nalewkę trzeba jeszcze pozostawić na kilka miesięcy przed degustacją.

Nalewka z czerwonej porzeczki i mięty – dodatkowe informacje

Jeżeli chcemy uzyskać nalewkę bardziej miętową możemy dodać więcej listków mięty. Moja nalewka ma lekko miętowy posmak, dominującą rolę pełni porzeczka.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Nalewka z czeremchy
Następny przepis: Nalewka z czerwonej porzeczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode