Kapusta kiszona po góralsku
Kapusta kiszona zasmażana po góralsku jest tradycyjnym daniem polskiej kuchni góralskiej. Ta wyjątkowa potrawa jest przyrządzana według starych, sprawdzonych receptur, które z pokolenia na pokolenie są przekazywane przez mieszkańców Podhala. Kapusta kiszona, pojędrna i pełna smaku, skąpana w aromatycznej zasmażce to połączenie, które zawsze gwarantuje niepowtarzalną ucztę dla naszych kubków smakowych. Żywe góralskie tradycje i pasja do gotowania sprawiają, że ta sycąca i rozgrzewająca potrawa może być doskonałym dodatkiem do obiadu lub nawet jej głównym daniem. Spróbujcie tej klasycznej góralskiej kapusty kiszonej.
Piotr Zieliński
Składniki:
- 1 kilogram kiszonej kapusty
- garść suszonych borowików (7-8)
- 400 gram mięsa schabowego
- przyprawa do mięsa
- 4 ziarna ziela angielskiego
- 1/2 łyżeczki kminku
- 3 łyżki smalcu
- 4 liście laurowe
- szczypta vegety
Kapusta kiszona po góralsku – jak zrobić?
- Kapustę wraz z sokiem przełożyć do garnka i zalać ok. 3 szklankami wody. Następnie dodać ziele angielskie, vegetę, liście laurowe, kminek oraz suszone grzyby.
- Mięso pokroić w kostkę, oprószyć przyprawą do mięsa i podsmażyć na smalcu na lekko rumiany kolor. Następnie mięso wraz ze „smaczkami” przełożyć do kapusty i gotować na małym ogniu do miękkości mięsa oraz odparowania większości wody, co zajmie około 30 minut.
Kapusta kiszona po góralsku – dodatkowe informacje
Ja swoją kapustę gotowałam godzinę. Kapustę można podawać z tłuczonymi ziemniaczkami lub pieczywem.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Kapusta kiszona w słoikach
Następny przepis: Kapusta kiszona własnej roboty bez pasteryzacji