Dżem z jabłek antonówek

Dżem z jabłek antonówek

Ten przepis na dżem z jabłek antonówek to prosty i pyszny sposób na wykorzystanie sezonowego plonu. Antonówki to odmiana jabłek, które są naturalnie soczyste, kwaskowate i aromatyczne, co czyni je idealnym składnikiem do domowych przetworów. Długo gotowane w syropie cukrowym, stają się słodko-kwasne, z intensywnym smakiem i pięknym jasno-żółtym kolorem. Dżem z antonówek jest idealny na słodkie chwile przez cały rok – na kanapki, do ciast lub jako dodatek do śniadania. Przygotowanie go w domu jest proste i satysfakcjonujące, a efekt końcowy z pewnością przyniesie radość dla całej rodziny.

Składniki:

  • 5 kilogramów jabłek
  • 3/4 szklanki cukru
  • 1/2 szklanki wody

Dżem z jabłek antonówek – jak zrobić?

  1. Jabłka umyć, cienko obrać, oddzielić części robaczywe, obite, a następnie wydrążyć gniazda nasienne. Pokroić w ósemki. Do garnka wlać wodę dodać pokrojone jabłka, cukier i rozgotować, ciągle mieszając drewnianą łyżką. Mogą pozostać drobne kawałki jabłek. Słoiki umyć, wyparzyć, dokładnie wytrzeć. Gorące jabłka nałożyć do słoików, upychać łyżką lub potrząsnąć słoikiem aby nie zostały wolne przestrzenie, zakręcić, nie pasteryzować. Pozostawić do wystygnięcia, przykrywając ręcznikiem.

Porady – Dżem z jabłek antonówek – dodatkowe informacje

Dżem z jabłek antonówek nadaje się na szarlotkę, naleśników lub jako dodatek do napojów mlecznych. Doskonale przechowuje się przez całą zimę. Nie wymaga długiego smażenia.


Zobacz inne przepisy


Poprzedni przepis: Dżem z dyni z sokiem pomarańczowym
Następny przepis: Dżem z jarzębiny czerwonej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode