share

Pieczenie sernika w kąpieli wodnej – nowy przepis dla miłośników delikatnych deserów

by




Sernik w kąpieli wodnej

Sernik w kąpieli wodnej wychodzi pyszny. Ten sposób pieczenia serników jest moim zdaniem NAJLEPSZY! Podczas pieczenia woda zaczyna parować i właśnie dzięki parze wodnej sernik nie wyrasta za bardzo, ale i też nie opada i nie pęka. Sernik w kąpieli wodnej wychodzi po prostu dużo smaczniejszy niż ten pieczony bez wody. Polecam!

Sernik w kąpieli wodnej pieczemy od dawna. Ten sposób pieczenia serników jest idealny, jeśli zależy wam na smacznym, ale i ładnym cieście. Sernik pieczony w kąpieli wodnej jest aksamitny i kremowy.

Sernik w kąpieli wodnej – przepis

Pieczenie sernika w kąpieli wodnej sprawia, że jest wyjątkowo delikatny i pyszny. Do tego nie ma ryzyka, że środek opadnie – kąpiel wodna umożliwia przygotowanie równego ciasta. Ten sposób pieczenia gwarantuje również, że ciasto nie popęka i będzie odpowiednio wilgotne. Mówiąc najprościej, pieczenie w kąpieli wodnej polega na umieszczeniu blachy z ciastem w większym naczyniu wypełnionym wodą. Szczegółową instrukcję krok po kroku znajdziecie poniżej. Zwróćcie uwagę na sposób przygotowania blachy do pieczenia – te szczegóły mają znaczenia!

Jeśli chcecie, by wasze ciasto zawsze wyglądało i smakowało perfekcyjnie, koniecznie sprawdźcie jak piec sernik w kąpieli wodnej!

Pieczenie w kąpieli wodnej – krok 1

  1. Na początku musimy przygotować szczelną formę, w której zamierzamy piec nasz sernik. Nie może ona przeciekać! Jeśli kiedyś zdarzyło się, że podczas pieczenia przepuszczała ona tłuszcz lub zawartość, którą do niej wlaliśmy, np. masę serową, to należy z niej zrezygnować i wybrać inną formę lub w ostateczności wyłożyć ją od środka folią aluminiową (zarówno dno, jak i boki).

Sernik pieczony w kąpieli wodnej – krok 2

  • Następnie wykładamy formę papierem do pieczenia, ale tylko dno. Boków niczym nie smarujemy. Najlepiej wyłożyć arkusz papieru do pieczenia na dno i zamknąć tortownicę. Potem wystarczy obciąć nożyczkami nadmiar papieru. Sernik najlepiej piec właśnie w tortownicy z odpinanym rantem. Ułatwi nam to także późniejsze wyjęcie ciasta z formy.

Pieczenie sernika w kąpieli wodnej – krok 3

  1. Teraz należy formę dobrze owinąć (od zewnątrz) folią aluminiową tak, aby woda nie przedostała się do środka. Wykonując tę czynność, polecam, aby w blaszce był już spód naszego sernika, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych problemów, np. przedziurawienia się folii.

Sernik pieczony w wodzie – krok 4

  1. Tak przygotowaną blaszkę z ciastem wkładamy do większego naczynia żaroodpornego (można zastąpić inną formą do pieczenia) i dopiero teraz masę serową przelewamy na spód ciasta (unikniemy ewentualnego wylania masy, podczas przenoszenia). Można również naczynie z wodą umieścić w piekarniku poziom niżej niż blaszka z sernikiem.

Sernik z kąpieli wodnej – krok 5

  • Na końcu do żaroodpornego naczynia wlewamy wrzącej wody, minimum do połowy wysokości formy z sernikiem. Teraz pozostaje nam tylko ostrożnie włożyć sernik ze wszystkimi blaszkami do piekarnika i piec!

Sernik w kąpieli wodnej zyska smak i konsystencję, która was zachwyci. Od tej pory będziecie piekli go tylko w taki sposób! Jeśli nie macie odpowiedniej wielkości naczynia żaroodpornego lub blachy, możecie spróbować postawić naczynie wypełnione wodą na dole piekarnika, pod piekącym się sernikiem. Woda będzie parować i zadziała podobnie jak kąpiel wodna.

*Pisząc notkę posiłkowałam się wskazówkami Pani Doroty z Moich Wypieków.


Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode