share

Nowa wersja: Wybornie smakujące ciasta od Siostry Leonilli

by

Tekst: Dzisiaj krótko i na temat. Pamiętacie „103 ciasta Siostry Anastazji”? Dzisiaj mam dla Was „Ciasta Siostry Leonilli”. Zapraszam!

Dzisiejsza książka dlatego, że chciałam poznać Waszą opinię o książkach kucharskich pisanych przez siostry zakonne, a trochę dlatego, że chciałam porównać „103 ciasta Siostry Anastazji” z „Ciastami Siostry Leonilli”.

Pierwsza zasadnicza różnica to objętość i wielkość książki – dzisiejsza jest dużo mniejsza i dużo cieńsza od swojej poprzedniczki. „Ciasta Siostry Leonilli” to malutka książeczka w miękkiej oprawie,

po drugie Siostra Leonilla przedstawia nam różne rodzaje wypieków – babki, faworki, gofry, jabłka w kruchym cieście, keksy, makowce, mazurki, pączki, pierniczki, rogaliki, serniki, sezamki i torty,

w przeciwieństwie do Siostry Anastazji mamy tutaj dużo wypieków pozbawionych warstw i kremów,

„Ciasta Siostry Leonilli” to wydanie bez zdjęć- jedynie małe rysunki (szkice) przysmaków,

książka powstała na podstawie audycji radiowych (Radio Maryja) – sprawdziłam i porady kulinarnem można słuchać w każdą środę o godzinie 10.30,

zapewniono, że przepisy są wielokrotnie wypróbowane (w co akurat szczerze wierzę),

„Ciasta Siostry Leonilli” to tylko jedna z jej książek – można znaleźć jeszcze: „Sałatki Siostry Leonilli”, „Potrawy jarskie i z ryb”, „Nowe ciasta”, „76 najnowszych ciast”, „124 nowe przepisy”, „Zupy Siostry Leonilli”,

zamierzam wypróbować gofry, kasztanki i zapiekane w cieście jabłka.

Jeśli chodzi o wydanie to dużo bardziej podobają mi się „103 ciasta Siostry Anastazji”. Przepisy – co kto lubi. W dzisiejszej książce mniej pracochłonne i lżejsze, w poprzedniej – kremy i warstwy.

A jakie jest Wasze zdanie? Lubicie tego typu książki kulinarne? Ja znam tylko te dwie, może polecicie mi coś więcej (chociaż nie jest to mój ulubiony typ książek)?

Ciasta Siostry Leonilli, Wydawnictwo Sióstr Loretanek, Warszawa 1997, 118 stron, cena 9,90zł (przynajmniej tyle znalazłam w sieci, moja kosztowała 6 zł).

Zapoznaj się z innymi recenzjami polskich książek kulinarnych.

Entieties: żadne

Therms and topics: książki kucharskie, siostry zakonne, porównanie, różnice, objętość, rodzaje wypieków, warstwy i kremy, zdjęcia, audycje radiowe, przepisy, wydanie, preferencje, pytanie, ulubiony typ książek, cena, recenzje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode