share

Najpopularniejsze dania kuchni arabskiej – eksploracja smaków

by

Arabska kuchnia, przepisy, gotowanie, dania, falafel, sos tahini, tabbouleh, hommos bi tahini, kuchnia bliskowschodnia, sklep arabskie.pl

Tekst:

Arabska kuchnia – smak i aromat

Dziś odcinek cyklu o konkretnych, popularnych arabskich daniach, które przygotowanie może stać się świetnym pretekstem do wspólnego gotowania i biesiadowania na arabską nutę. Kuchnia arabska to zdrowe i apetyczne jedzenie, pełne smaku i aromatów pochodzących z przypraw oraz sposobu przygotowania dań.

Tradycje kuchni arabskiej

Kuchnia arabska jest bardzo bogata i każdy kraj, naród, pustynne plemię mają swoje własne tradycje kulinarne. Arabka to nie tylko szawarma w bułce z kapustą – to danie z polskiej budki ma niewiele wspólnego z prawdziwym arabskim jedzeniem.

Przykłady dań arabskich

Poniżej znajdziesz kilka dań, które są wizytówką kuchni arabskiej. Są to potrawy popularne, chętnie jedzone na sukach, barach lub w restauracjach przez całe rodziny. Można je również przygotować w domu, aby delektować się arabskimi smakami i aromatami w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Falafel – kotleciki z cieciorki (ciecierzycy)

Falafel to danie wegetariańskie, które można jeść jako główne danie, przekąskę lub dodatek do kanapki. Tradycyjnie jest przygotowywane z ciecierzycy, ale równie smaczne może być z bobu lub bobiku. Kotleciki falafelowe podaje się z ogórkiem, pomidorem, sałatą i kiszonkami. Niezbędnym dodatkiem do falafela jest sos tahini, który można przygotować z pasty sezamowej, jogurtu i przypraw.

Sos tahini

Sos tahini to mieszanka pasty z prażonych nasion sezamu, tahini, naturalnego jogurtu, czosnku i soku z cytryny. Jest on używany w kuchni arabskiej jako dodatek do różnych dań. Można go serwować jako dip do smażonego kalafiora lub skrapiać nim sałatkę. Jest również nieodzownym dodatkiem do falafela i szawarmy.

Tabbouleh – sałatka z zielonej pietruszki i burgolu

Tabbouleh to najprawdopodobniej najbardziej popularna bliskowschodnia sałatka. Podaje się ją jako mezze, dodatek do dań głównych lub samodzielne danie. Najczęściej serwuje się ją w swojej czystej postaci z pietruszką, pomidorem i cebulką. Można jednak spotkać tabbouleh z dodatkowymi składnikami, takimi jak soczewica, kurczak, tuńczyk, ciecierzyca lub owoc granatu.

Hommos bi tahini – pasta z gotowanej cieciorki z tahini

Hommos bi tahini to najpopularniejsza pasta bliskowschodnia. Podaje się ją jako dip, przystawkę lub dodatek do dań mięsnych lub falafela. Dobra hommos powinna być lekko kwaskowata, z wyczuwalnym smakiem czosnku i oliwy. Podaje się ją z kawałkami arabskiego chleba i posypuje natką pietruszki.

Zdjęcia dzięki uprzejmości arabskie.pl

Artykuł przygotowany przez Marzenę Warsztocką ze sklepu arabskie.pl

Sklep arabskie.pl oferuje produkty, dzięki którym wyczarowanie arabskich smaków i aromatów stanie się łatwiejsze, składniki dań będą oryginalne a efekt w postaci smakowitej potrawy przywoła wspomnienie smaków, aromatów i miejsc odwiedzanych. Albo wzbudzi ciekawość świata charakterystyczną dla współczesnego, otwartego człowieka.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode