share

Kochacie pierogi ruskie, ale nie macie czasu na ich lepienie? Oto szybka alternatywa dla tradycyjnego klasyka wykonanego przez babcię.

by

Przygotowanie pierogów ruskich w tradycyjny sposób wymaga sporo czasu i pracy. Mamy znacznie prostszy, a tym samym szybszy sposób na uzyskanie podobnego smaku, bez wałkowania i lepienia. Potrzebne wam będzie tylko 15 minut.

Jak zrobić pierogi ruskie bez zagniatania, wałkowania i lepienia ciasta? To znacznie prostsze, niż myślicie. Oto błyskawiczny przepis, którego efekt z pewnością posmakuje wszystkim fanom ziemniaczano-serowego nadzienia.

Ruskie inaczej – szybsza wersja przepisu

Aby cieszyć się smakiem pierogów ruskich, wcale nie musimy zagniatać ciasta. Potrzebujemy tylko klasycznego nadzienia z gotowanych ziemniaków, twarogu i cebuli, a do tego dwóch jajek i odrobiny bułki tartej. Wystarczy uformować z farszu niewielkie kuleczki i usmażyć je w panierce. Tak przygotowane danie ma wszystkie walory smakowe pierogów ruskich, a przy tym wyróżnia się znacznie ciekawszą konsystencją. Chrupiąca, krucha panierka otacza bowiem aksamitne, rozpływające się w ustach nadzienie.

Zobacz też: Ten 1 nietypowy dodatek zupełnie odmienia smak pierogów ruskich. Żałujcie, jeśli nie spróbujecie.

Przepis na kulki ziemniaczane

Składniki:

  • 250 g ugotowanych ziemniaków
  • 150 g twarogu
  • 1 cebula
  • 80 g boczku wędzonego
  • 2 jajka
  • 60 ml mleka
  • szczypta soli
  • szczypta pieprzu
  • bułka tarta do obtoczenia kuleczek farszu
  • olej do smażenia

Kroki przygotowania:

  1. Cebulę obieramy i drobno siekamy, boczek kroimy w kostkę. Oba składniki podsmażamy na patelni, aż cebula się zeszkli, a boczek zarumieni. Odstawiamy do wystudzenia.
  2. Ziemniaki mieszamy z twarogiem, aż stworzą jednolitą masę. Następnie dodajemy do nich podsmażoną okrasę. Wszystko doprawiamy solą i pieprzem do smaku.
  3. Do miski wybijamy jajka i mieszamy je z mlekiem oraz szczyptą soli i pieprzu. W drugim naczyniu wysypujemy bułkę tartą.
  4. Z farszu formujemy kuleczki wielkości orzecha włoskiego. Najpierw moczymy je w jajku, a następnie obtaczamy w bułce.
  5. W głębokiej patelni lub garnku rozgrzewamy olej i smażymy na nim panierowane kulki. Kiedy się zarumienią, wyjmujemy je łyżką cedzakową i układamy na ręczniku papierowym, aby ociekły z nadmiaru tłuszczu.

Co można zrobić z farszem na pierogi ruskie?

Kulki ziemniaczane to niejedyny pomysł na wykorzystanie farszu do ruskich. Wszystkim miłośnikom serowo-ziemniaczanej masy z pewnością posmakują też pierogi ruskie z ciasta francuskiego, zrobione z gotowego, mrożonego spodu. Innym smakowitym pomysłem na pyszne danie w kilka minut są pierogi ruskie w waflu. Do ich przygotowania, zamiast ciasta, używamy z kolei kruchych wafli tortowych.

Farsz z sera i ziemniaków wspaniale nadaje się także do nadziewania bułeczek, naleśników lub pasztecików. Z kolei jako dodatek do barszczu i wszelkich innych zup, doskonale sprawdzą się krokiety ruskie. Jeśli natomiast lubicie kluski ziemniaczane, ale znudziła wam się ich tradycyjna odsłona, koniecznie spróbujcie zrobić kopytka ruskie. Najlepiej smakują w towarzystwie mięsnego gulaszu lub gęstego sosu grzybowego.

Masa do ruskich będzie też pysznym dodatkiem do przeróżnych dań makaronowych. Można nią nadziewać duże rurki lub włoskie muszle, czyli conchiglioni. A jeśli od kuchni włoskiej, wolicie gruzińską, to spróbujcie zrobić chaczapuri z farszem ruskim.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode