share

Jakie są najlepsze dodatki do fasolki szparagowej?

by

Fasolka szparagowa – żółta, zielona lub nawet fioletowa królowa letnich obiadów. Z czym ją, by się nam nie nudziła, jak podawać, by zaskakiwała? Zobacz przepisy, w których króluje fasolka szparagowa!

Fasolka szparagowa to jedno z tych warzyw, na które czekamy cały rok. Jest niezwykle uniwersalna i nadaje się do wielu dań – makaronów, zapiekanek a nawet zup. Co ważne w upały, fasolka szparagowa świetnie smakuje też na zimno w sałatkach. Mamy dla was kilka przepisów z tym warzywem, zachęcamy do wypróbowania!

Fasolka szparagowa klasyczna

  1. z masłem i bułką tartą – ugotowana i polana masłem wymieszanym z bułka tartą to danie znane i lubiane. Jak jednak sprawić, by to danie nas nie nudziło? Dodać inne składniki!
  2. z masłem czosnkowym – zamiast bułki tartej, do topionego masła dodajemy przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku. Świetnie smakuje ze świeżą bagietką
  3. z orzechami – do masła dodajemy posiekane drobno orzechy – migdały lub laskowe i skórkę z cytryny, polewamy nim ugotowane strączki.
  4. z pesto – ugotowana fasolkę polewamy odrobiną masła i mieszamy z ulubionym pesto
  5. na kwaśno – fasolkę gotujemy z liściem laurowym, goździkiem i ziarenkami pieprzu. Po odcedzeniu do garnka dodajemy sok z cytryny, cukier i masło.

Fasolka szparagowa z makaronem i boczkiem

W dużym garnku gotujemy fasolkę, kiedy będzie miękka, odcedzamy, a do tej samej wody wrzucamy makaron i gotujemy, aż będzie al dente. Odcedzamy, wrzucamy znów do garnka i mieszamy z fasolką. Doprawiamy solą oraz pieprzem. Na suchej patelni smażymy pokrojony w kostkę boczek, by wytopił się z niego tłuszcz i mieszamy z fasolką i makaronem. Porcje wykładamy na talerz, a na wierzch każdej z nich kładziemy jajko sadzone.

Fasolka szparagowa z łososiem i szpinakiem

Oczyszczoną i przyciętą fasolkę gotujemy we wrzątku, aż będzie miękka, ale nie rozgotowana. Odcedzamy i studzimy. Szpinak myjemy i odcedzamy. Przekładamy do miski. Dodajemy fasolkę i mieszamy.

Filet z łososia marynujemy w sosie sojowym wymieszanym z miodem przez 30 minut. Po tym czasie pieczemy go w piekarniku. Następnie dzielimy na kawałki i dodajemy do sałatki. Całość posypujemy uprażonymi na suchej patelni pestkami słonecznika.

1/3 szklanki soku z cytryny mieszamy z łyżeczką miodu, łyżeczką oliwy oraz solą i pieprzem. Mieszamy dokładnie i polewamy sałatkę.

Fasolka szparagowa to składnik, z którego wyczarować można jeszcze więcej. Zobacz galerię „Fasolka szparagowa w 15 przepisach”, w której znajdziesz mnóstwo inspiracji!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode