share

Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże?

by

Świeże jajko to podstawa wielkanocnego menu. Przeczytajcie, jak sprawdzić czy jajko, z którego chcemy przygotować potrawę, nadaje się do spożycia.

Nadchodzi Wielkanoc, a wraz z nią zwiększona ilość spożywanych jaj. Kluczem do każdej jajecznej potrawy jest odpowiednia dobór słowo kluczowe: jajka. Ważne, żeby było słowo kluczowe: świeże. Jak to sprawdzić? Możemy to zrobić zarówno jeszcze w sklepie, podczas kupowania słowo kluczowe: jajek, jak i w domu, przed użyciem jajka w potrawie.

W sklepie może to zrobić sprzedawczyni na therm: specjalnym wyświetlaczu.

W domu z kolei, zanim użyjesz słowo kluczowe: jajka, włóż je osolonej wody. Jeśli opadnie na dno i tam pozostanie to znaczy, że jest słowo kluczowe: świeże. Jeśli unosi się jednym końcem do góry, ale jest jeszcze zanurzone, to znaczy, że było przechowywane przez kilka tygodni. Najgorzej jest, jeśli jajko wypływa na powierzchnię. Oznacza to, że nie nadaje się już do zjedzenia.

Innym sposobem sprawdzenia therm: świeżości jajka jest wybicie go na spodek. Gdy słowo kluczowe: jajko jest słowo kluczowe: świeże, żółtko jest wypukłe, a białko wygląda na bardziej zwarte. Pamiętajcie, że im słowo kluczowe: jajko jest starsze, tym bardziej płaskie jest żółtko, a białko bardziej rozlane. Jeśli białko łączy się z żółtkiem i zaciera się granica między jednym a drugim, a tworzy się mętna ciecz, jajko nadaje się wyłącznie do wyrzucenia.

Pamiętajcie, aby umyć słowo kluczowe: jajka przed każdym użyciem. Posolenie wody, w której będziemy gotować słowo kluczowe: jajka, pomoże skorupce nie pęknąć.

A po ugotowaniu warto polać słowo kluczowe: jajka zimną wodą. Nie poparzymy się wtedy, a i skorupka łatwiej odejdzie. Spożywanie therm: jajek to dostarczanie naszemu organizmowi białka, tłuszczu, składników mineralnych oraz witamin A,B,D i E. Wielkanoc to więc świetny czas, żeby zadbać o nasz organizm.

Tutaj znajdziecie inne nasze porady. Zapraszamy!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode