share

Alternatywne kotlety mielone – bez jajka

by

Kotlety mielone bez jajka – czy to w ogóle możliwe? Czym zastąpić jajka w mielonych? Okazuje się, że mielone bez jajka są równie smaczne jak te z jajkiem. Wystarczy tylko jeden prosty trik. Do kotletów można podać tłuczone ziemniaki, surówkę lub tradycyjnie – gotowane buraczki. Sprawdźcie, jak zrobić mielone bez jajka!

Kotlety mielone bez jajka to dobra opcja, kiedy jajek nagle zabraknie nam w domu albo po prostu zapomnimy je kupić. Mięso na kotlety gotowe, więc jajka trzeba czymś zastąpić.

Jak zrobić mielone bez jajka?

Gdy podczas przygotowywania masy z mięsa mielonego na kotlety zabraknie mi jajek, mam na to radę! Co zamiast jajka do mielonych? Aby mięso się skleiło i nie rozpadło podczas smażenia, oprócz posiekanej i podsmażonej na oliwie cebulki, namoczonej bułki i przypraw, dodaję też trochę maki ziemniaczanej. Dodatkowo czasem też zamiast w bułce tartej, mięso obtaczam właśnie w tejże mące! W ten sam sposób (pomijając etap panierowania) można przygotować także pulpety bez jajek. Kotlety mielone bez jajka są pyszne!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode