Herbata z liści brzozy – właściwości
Napar z liści brzozy możecie pić i stosować zewnętrznie. Świeżo zaparzone liście brzozy działają moczopędnie, pomagają w odchudzaniu (przyspieszają metabolizm i pozwalają się pozbyć nadmiaru wody w organizmie), a po przestudzeniu przydają się jako wcierka i nabłyszczająca płukanka do włosów. Pobudza on ich wzrost i je wzmacnia. Jako tonik, do przemywania skóry, poprawiają jej wygląd i pomagają regulować produkcję sebum – napar powinny więc polubić osoby z tłustą, trądzikową cerą. Herbata z liści brzozy przydaje się również podczas infekcji, ponieważ działa przeciwzapalnie, wspiera regenerację, pomaga obniżyć temperaturę ciała i oczyszcza organizm. Będzie też przydatna przy problemach reumatologicznych.
Liście zawierają m.in. flawonoidy, saponiny garbniki, olejki eteryczne i witaminę C. Są też pełne soli mineralnych: związków wapnia, potasu, żelaza, cynku, magnezu i manganu.
Herbata z liści brzozy – jak ją zrobić?
Składniki:
- garść świeżo zerwanych liści brzozy lub 1-2 łyżki suszonych
- 1 szklanka wrzątku
Sposób przygotowania:
- Liście starannie umyjcie, wrzućcie do imbryczka lub filiżanki i zalejcie wodą;
- Parzcie pod przykryciem przez 15-20 minut;
- Po przestudzeniu napar popijajcie małymi łykami przez cały dzień – między posiłkami.
Liście brzozy działają nie tylko na rzecz waszego samopoczucia. Dbają też o czystość powietrza. Dzięki zawartości srebra poprawiają jego jakość – jonizują je ujemnie, co pomaga je oczyścić. Pomagają walczyć z negatywnym wpływem spalin i innych zanieczyszczeń.
[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ]