PIEROGI z białym serem na ostro
Zapraszamy do odkrycia smaku naszych wyjątkowych pierogów z białym serem na ostro. To niezwykłe połączenie tradycyjnej polskiej potrawy z odważnym zabiegiem kulinarnym doda iskierki do Twojego codziennego menu. Spróbuj czegoś innego i zaskocz bliskich niebanalną wariacją na temat klasycznych pierogów. Ta wersja dania, w którym ser jest pikantnym akcentem, sprawi że Twoje kubki smakowe będą tańczyły od zadowolenia. Idealne dla tych, którzy cenią sobie odrobinę ostrości w potrawach. Dzięki naszemu przepisowi możesz przyrządzić je łatwo i szybko w zaciszu swojej kuchni. Ciesz się tą wyśmienitą kolacją dla całej rodziny!
admin
Składniki:
- przepis na około 20 pierogów
- CIASTO:
- 250g mąki pszennej
- 1 jajko
- 1 łyżeczka soli różowej himalajskiej
- 2 łyżki oleju
- około 100ml gorącej wody
- FARSZ:
- 500g dobrego twarogu
- sól/ pieprz/ pieprz ziołowy
Pierogi z serem na ostro – jak zrobić?
- CIASTO: Mąkę wsypujemy do miski, dodajemy sól (jeśli używamy białej soli, dodajemy jej mniej, ponieważ jest ona bardziej słona niż różowa himalajska), olej i jajko. Stopniowo wlewamy gorącą wodę i mieszamy łyżką. Nie możemy wlać od razu całej wody, ponieważ każda mąką ma inną wilgotność i nie zawsze będziemy potrzebować całości. Tak przygotowane ciasto rozpoczynamy wyrabiać dłonią, ugniatając je szybko i energicznie. Gotowe, bardzo ciepłe i elastyczne ciasto zawijamy w folię aluminiową i odkładamy na stolnicę, aby odpoczęło. W tym czasie przygotowujemy farsz.
- FARSZ: Twaróg przekładamy do miski, dodajemy sól, pieprz i dokładnie mieszamy.
- LEPIENIE PIEROGÓW: Odrywamy kawałek ciasta (resztę ciasta zostawiamy zawinięte w folii, aby nam nie wyschło) i wałkujemy na stolnicy posypanej mąką na cienki placek. Wykrawamy szklanką kółka, nakładamy porcję farszu i lepimy pierogi. Pierogi gotujemy w osolonej wodzie z 1 łyżką oleju przez ok. 5 minut od momentu wypłynięcia na powierzchnię.
Słowa kluczowe: pierogi z serem na ostro
Porady – dodatkowe informacje PIEROGI z białym serem na ostro
MROŻENIE PIEROGÓW – jeśli chcemy zamrozić pierogi, to nie gotujemy ich jak na obiad. Pierogi do zamrożenia sparzamy! czyli wrzucamy je do gotującej się wody i gdy zaczną wypływać na powierzchnię wyjmujemy je. Tak przygotowane pierogi rozkładamy na czystej ścierce. Układamy je tak, aby swobodnie wyschły i wystygły. Gdy pierogi z jednej strony są suche, odwracamy je na drugą stronę. Pierogi zamrażamy rozłożone na płasko (u mnie szuflada do szybkiego zamrażania) i po pełnym zamrożeniu przekładamy je do woreczków – dzięki temu gdy potrzebujemy kilku pierogów na obiad łatwo je wyjmiemy, nie uszkadzając innych.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Pierogi wigilijne z podsmażaną cebulką
Następny przepis: Pierogi z farszem z pasztetowej