Pieczona papryka w oleju
Oddajemy w Wasze ręce przepis na pieczoną paprykę w oleju, klasyczne danie o niepowtarzalnym smaku – idealne jako dodatek do mięs czy kanapek. Ta uniwersalność sprawia, że pieczona papryka w oliwie z czosnkiem to świetna propozycja dla każdego domu. Do przygotowania tego przysmaku potrzebujesz tylko kilku składników. Włącz piekarnik, przygotuj olej i czosnek, znajdź najlepsze na rynku papryki i ciesz się wyśmienitym daniem, które możesz przechowywać w słoikach. To znakomity sposób na zmagazynowanie lata w słoiku. Nie czekaj, sprawdź nasz przepis na pieczoną paprykę – odkryj tę wyjątkową kombinację smaków!
admin
Składniki:
- 8 czerwonych papryk (około 2 kg)
- 400 ml oleju
- 8 ząbków czosnku
- kilkanaście ziaren kolorowego pieprzu
- kilkanaście listków bazylii
Pieczona papryka w oleju – jak zrobić?
- Papryki myjemy. Kroimy na pół. Oczyszczamy z gniazd nasiennych i wewnętrznych białych błonek. Pieczemy do góry grzbietem w piekarniku nagrzanym do 220-230 st. , aż papryki zaczną czernieć. Wyjmujemy, nieco studzimy i zamykamy w woreczku foliowym do całkowitego wystudzenia. Ściągamy skórkę, kroimy w paski. Do czterech 250-mililitrowych słoików wkładamy paski papryki na przemian z bazylią, pieprzem oraz pokrojonym w plasterki czosnkiem. Do każdego słoika powinny się zmieścić po 2 papryki. Olej mocno podgrzewamy, zalewamy słoiki i szybko zakręcamy. Uwaga przy zetknięciu z paprykami olej powinien zawrzeć , trzeba uważać żeby się nie poparzyć (najlepiej więc wlewać go po troszku). Do każdego słoika wlewamy po ok 100 ml oleju, tak żeby papryki były pod jego powierzchnią.
Pieczona papryka w oleju – dodatkowe informacje
Takie papryki można robić cały rok, ale najlepiej zrobić je latem kiedy papryki są tanie. Wtedy też można rozpalić ognisko i upiec je w popiele zamiast rozgrzewać piekarnik. Po wyjęciu z ogniska najlepiej wrzucić je do miski z zimną wodą i dopiero obierać.
Zobacz inne przepisy
Poprzedni przepis: Pieczona panierowana cukinia
Następny przepis: Pieczona papryka słodka w zalewie