Odpowiedź powinna być kodem html, podzielona na paragrafy i zastosuj formatowanie takie jak akapity, śródnagłówki i listy wypunktowane i numerowane i oznacz je jako znaczniki html, ale nie używaj znacznika
Czym jest obiadokolacja?
Obiadokolacja jest terminem spotykanym najczęściej w hotelarstwie, a oznaczającym po prostu połączenie obiadu i kolacji w ramach jednego, większego posiłku. Z takiego rozwiązania korzystają bardzo często wycieczki zorganizowane, których uczestnicy na przykład przez cały dzień oddają się zwiedzaniu okolicy, a do hotelu wracają dopiero późnym popołudniem. Połączenie dwóch posiłków w jeden okazuje się zarówno praktyczne, jak i opłacalne pod względem wykorzystanego czasu.
Obiadokolację można jednak z powodzeniem przygotowywać również we własnym domu. Jeżeli wszyscy domownicy stosunkowo późno wracają z pracy bądź ze szkoły, ograniczenie się do jednego wieczornego posiłku wydaje się pomysłem bardzo rozsądnym. Warto tylko dołożyć starań, aby zaproponowana potrawa przypadła wszystkim do gustu.
Pomysły na ciepłe popołudniowe dania
Pomysłów na ciepłe popołudniowe dania można podać bardzo wiele. Wybór właściwego uzależniony będzie od czasu, jaki możemy poświęcić na jego przygotowanie, a także od zaopatrzenia naszej lodówki. W sytuacji awaryjnej, kiedy wypadałoby podać coś na stół w ciągu kilku minut, dobrze jest rozważyć po prostu wyjście do restauracji.
Pyszne propozycje na obiadokolację:
Lazania z łososiem, szpinakiem i pomidorami
Lazania po bolońsku
Obiadokolacja powinna być w miarę obfita i pożywna, a także smaczna. Jeśli któregokolwiek z tych elementów zabraknie, rozczarowani domownicy tuż po zakończeniu posiłku zaczną się nerwowo kręcić po kuchni w poszukiwaniu czegoś do jedzenia. Dobrym rozwiązaniem wydaje się przygotowanie sobie kilku przepisów na zapas i trzymanie ich np. w kuchennym segregatorze. Dzięki takiej kulinarnej biblioteczce szybko zdecydujemy, co przygotować na nieplanowaną obiadokolację.
Lazania z łososiem, szpinakiem i pomidorami to danie powszechnie lubiane, a do tego niezbyt trudne do przygotowania. Co prawda wymaga zgromadzenia sporej liczby składników, ale za to łatwo dostępnych i niedrogich. Jedyny istotny mankament tej potrawy wiąże się z czasem jej przyrządzania: potrzebujemy na to ok. 80 minut. Jeśli jednak nic nas nie goni, z pewnością warto się na lazanię zdecydować.
Mając w domu małe dzieci, możemy oczywiście dobrać do niej inne, lubiane przez nie składniki. Problematyczny okaże się dla naszych pociech pewnie zwłaszcza szpinak – już sam jego kolor potrafi odstraszyć niejednego brzdąca. W takim wypadku lepiej zdecydować się na bardziej „klasyczną” lazanię po bolońsku, którą dzieci zjedzą z apetytem.
Inspiracje na obiadokolację
Obiadokolacja to także okazja do kuchennych eksperymentów – zwłaszcza na przykład w okresie świąteczno-noworocznym, gdy nigdzie nam się nie śpieszy i możemy sobie pozwolić na nieco dłuższe celebrowanie posiłku.
Warto zwrócić uwagę na rozmaite dania naleśnikowe, które zawsze się udają, a nie wymagają od nas zaawansowanych umiejętności gastronomicznych. Dobry przykład stanowią koperty naleśnikowe z farszem à la pizza. Już sama ich nazwa brzmi intrygująco. Amatorzy tego dania twierdzą, że jest ono zdecydowanie godne spróbowania.
Jak je więc przygotować? Robimy cienkie naleśniki, nadziewamy je farszem imitującym składniki pizzy, składamy w eleganckie koperty, panierujemy i smażymy. Dużą atrakcją tego dania jest mozzarella, która świetnie się topi i bardzo smakowicie ciągnie. Nasze naleśnikowe koperty będą wyśmienite z dodatkiem sosu czosnkowego albo jogurtowego – zależnie od indywidualnych upodobań.
Placki z nadzieniem mogą, rzecz jasna, przybrać także całkiem inną postać. Ciekawą alternatywą dla naleśników będzie bryzol drobiowy z ogórkiem (w razie awersji do ogórka wykorzystujemy inne, lubiane warzywo). Chodzi tu o placki mięsno-warzywne, zawijane w rulon i dekorowane kulkami mozzarelli. Tak przygotowane danie wstawia się do piekarnika na dwadzieścia minut, a następnie podaje na sałacie z sokiem cytrynowym, miodem i solą.