share

Tytuł (nowa wersja): Recenzja restauracji greckiej „Lukullus” w Gdańsku

by


W Gdańsku nie brakuje wspaniałych restauracji, w których warto bywać, ale niektóre są wyjątkowe, jak „Lukullus”. Kuchnia tej greckiej restauracji prowadzona jest przez doświadczonych mistrzów kuchni. Wspaniałą grecką restaurację „Lukullus” mieszczącą się w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 482 wyróżnia wyjątkowo doskonała kuchnia, duża przestrzeń na terenie i we wnętrzach lokalu, wysoki standard usług oraz styl, w jakim urządzono sale konsumpcyjne.

Ponadto lokal posiada ogródek, w którym (w okresie letnim) można zjeść i ugasić pragnienie na świeżym powietrzu. Przy restauracji znajduje się też plac zabaw dla dzieci oraz parking samochodowy (w tym dla osób niepełnosprawnych). Teren wokół restauracji jest duży, ogrodzony, bardzo zadbany. Sprzyjające warunki dla rodzin z dziećmi dają możliwość swobodnego, długiego biesiadowania przy stole.

Już od progu można poczuć się jak w oryginalnej greckiej restauracji. Tu w Polsce udało się stworzyć bardzo grecki klimat, a efekt ten uzyskano dzięki dbałości o szczegóły. Mnóstwo tu pięknych motywów, zdjęć z podróży, przepięknych elementów wystroju.

Zachwyciły mnie także elegancko wyeksponowane informacje dla klientów restauracji. Wszystko jest dopracowane, a wrażenie spójności daje poczucie, że nie brakuje tu pasji i zaangażowania zarówno ze strony właścicieli restauracji, jak też personelu. Nazwa lokalu, kolorystyka, roślinność, obrazy, rzeźby, naczynia, dodatki, cały wystrój baru i sal konsumcyjnych nawiązuje do greckiego stylu. Obiekt jest duży, co sprzyja dobremu samopoczuciu. Także toalety dla konsumentów urządzono z myślą o wygodzie klientów. Są duże, prawidłowo wyposażone, czyste. Czystość to wielka zaleta tego lokalu. Jak również świetna kuchnia i obsługa. Pracownicy restauracji posiadają miłą aparycję i schludną odzież służbową.

Lokal posiada też duże sale, w których organizowane są większe okolicznościowe przyjęcia, wesela, bankiety. Będąc w restauracji mieliśmy okazję widzieć, jak przygotowana jest sala weselna. Przy czym nie kolidowało to zupełnie z obsługiwaniem gości restauracji. Uważam ten fakt za jeden z wyznaczników, że lokal prowadzony jest na wysokim poziomie. To jest jedna z zalet tej restauracji, klientów obsługuje się profesjonalnie. Nie wpływa na to nawet organizowane w tym samym czasie duże przyjęcie weselne.

Karta menu i zawarty w niej przeogromny wybór dań prezentuje się imponująco. Wybraliśmy z mężem dania mięsne:

  1. Papia Me Kierasia czyli połówkę kaczki pieczonej podawanej w słodkim sosie z wiśniami, serwowane z sałatką grecką i ziemniakami pieczonymi (polecane przez szefa kuchni)
  2. gyros serowany z ziemniakami pieczonymi, gotowanymi warzywami i sosem

Do dań zamówiliśmy wino i napoje bezalkoholowe. Oba dania smakowały wybornie, chociaż spodziewałam się bardziej słodkiego sosu do kaczki. Wino miało właściwą temperaturę i dlatego smakowało. Dodam, że nie było to wino z górnej półki, wybrałam celowo powszechnie dostępne wino greckie. Lokal posiada bogaty wybór win i alkoholi. Dania podano na talerzach z logo lokalu w pięknej greckiej kolorystyce. Dekoracje dań uprzyjemniały konsumpcję. Klimat panujący w restauracji także. Jedynie brakowało mi greckiej muzyki w tle… Muzyka, która nam towarzyszyła zupełnie nie pasowała do tego miejsca.

Plusem lokalu jest też znajdujący się w sali restauracyjnej kącik zabaw dla dzieci. W karcie menu znajdują się także propozycje dla najmłodszych. Uważam, że to bardzo ważny element każdej szanującej się restauracji.

W całej restauracji obowiązuje zakaz palenia. Według mnie to bardzo pozytywne. Uważam za bardzo istotny również fakt, że w restauracji bardzo sprawnie działa wentylacja. Także w toaletach.

Restauracja „Lukullus” została zwycięzcą w rankingu „Najlepsza kuchnia” Newsweek Polska w 2005 roku.

Polecam to miejsce, tę wyśmienitą kuchnię i życzę niezapomnianych wrażeń w greckim stylu.

Joanna Szczepańska (autorka recenzji)


Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Cookmode